16 квітня 2024, 19:15

Через конфлікт на Близькому Сході під ударом опинилися глобальні авіаперевезення та туризм

Унаслідок конфлікту на Близькому Сході, де Іран здійснив агресивні дії проти Ізраїлю, виникли серйозні проблеми для глобальних авіаперевезень.

Через конфлікт на Близькому Сході під ударом опинилися глобальні авіаперевезення та туризм

У світлі недавніх подій світ зіткнувся з новим викликом у сфері авіації. Унаслідок конфлікту на Близькому Сході, де Іран здійснив агресивні дії проти Ізраїлю, виникли серйозні проблеми для глобальних авіаперевезень.

Останніми днями міжнародне співтовариство стало свідком напруженості, яка охопила Близький Схід. Ескалація конфлікту між Іраном й Ізраїлем призвела до несподіваних наслідків для цивільної авіації, зачіпаючи життя тисяч пасажирів і впливаючи на роботу авіакомпаній по всьому світу. Про це повідомляє "РБК-Україна".

Після того як Іран здійснив ракетний обстріл території Ізраїлю, багато країн зіткнулися з необхідністю перегляду авіамаршрутів, що призвело до затримок і скасувань рейсів. Використання понад 300 ракет і дронів у нападі, хоча й було здебільшого нейтралізовано, спричинило серйозні порушення у розкладі польотів. Авіакомпанії, включно з відомими брендами, такими як Qantas, Lufthansa, United Airlines і Air India, були змушені адаптуватися до нових реалій, скасовуючи або змінюючи заплановані маршрути.

Експерти порівнюють поточну ситуацію з наслідками трагічних подій 11 вересня, наголошуючи на масштабах і швидкості, з якою повітряний простір було закрито. Марк Зі, представник компанії OPSGROUP, зазначив, що подібного роду порушень не спостерігалося з 2001 року та поточний хаос може тривати ще кілька днів.

Конфлікти, такі як між Ізраїлем і ХАМАСом, а також тривалаа війна в Україні, вже наклали свої обмеження на авіаційну галузь. Тепер же з урахуванням останніх подій авіакомпанії стикаються з додатковими труднощами при плануванні маршрутів через Близький Схід.

У той час як найбільші авіакомпанії Близького Сходу, зокрема Emirates Airlines, Qatar Airways і Etihad Airways, оголосили про відновлення польотів, багато питань залишаються відкритими. Неясно, як довго триватимуть поточні перебої та як вони вплинуть на попит на авіаперевезення. Незалежний авіаційний аналітик Брендан Собі висловив думку, що якщо політична ситуація й надалі погіршуватиметься, це може викликати занепокоєння серед пасажирів і вплинути на їхні рішення про подорожі. Однак наразі, незважаючи на тривали конфлікти, попит залишається стабільно високим.

Нагадаємо, США розгортають додатково 900 військових на Близькому Сході на тлі війни Ізраїлю з ХАМАСом і атак на американські військові бази в Іраку та Сирії.

Також ЗМІ повідомляли, що Китай слідом за США та Британією перекинув військові кораблі на Близький Схід. Перекидання китайських кораблів відбулося на тлі війни між Ізраїлем і ХАМАСом.

Останні новини