15 квітня 2024, 09:26

У Сербії відповіли на запитання, чому вони закуповують літаки у Франції, а не у Росії

Сербія закуповує у Франції 12 винищувачів Rafale на загальну суму у 3 млрд євро.

У Сербії відповіли на запитання, чому вони закуповують літаки у Франції, а не у Росії

Спочатку Белград мав закупити авіацію у РФ, проте події 2022 року змусили Сербію трохи переглянути свої плани.

Один із представників Міноборони Сербії дав зрозуміти, що угода між країнами готова практично на 90%. Справа за малим - вирішити фінансову сторону питання, інформує видання Financial Times.

Також, за словами чиновника з Міноборони Сербії, війна в Україні змусила їх змінити погляди на військову техніку, створену ще за часів СРСР. Ба більше, вся техніка радянського типу або ж нова російська потребує підтримки. РФ зараз у стані війни з Україною, та Сербія просто не бачить можливість закуповувати зброю у Москви.

Крім того, Сербія від самого початку не планувала закуповувати літаки у РФ, і Франція донедавна особливо не виявляла інтересу до Балкан, завив чиновник.

При цьому якщо угода відбудеться, то літаки Rafale - це не єдине придбання у Франції. Белград уже закупив у Парижу радарні та ракетні системи, які були розміщені на літаках типу Airbus.

Незабаром закінчуються терміни експлуатації ще радянських літаків "МіГ-29", і саме тому Белград почав шукати нову авіацію.

Ще минулого тижня президент Сербії побував у Парижі, де заявив про готовність у найближчі два місяці укласти контракт на придбання 12 літаків Rafale.

Останні два роки у Белграді все більше схилялися до думки закупити літаки саме у Франції. Сербія вирішила наслідувати приклад Хорватії, яка у 2022 році придбала 12 літаків, але вже б/в за 1 млрд євро.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини