14 березня 2024, 15:13

"Ніхто не хоче перемоги Путіна", – Джонсон пообіцяв розблокувати допомогу США Україні, але є нюанси

Спікер нижньої палати Конгресу США Майк Джонсон пообіцяв винести на голосування законопроєкт про підтримку Києва, що відрізняється від затвердженого Сенатом.

"Ніхто не хоче перемоги Путіна", – Джонсон пообіцяв розблокувати допомогу США Україні, але є нюанси

Республіканець Майк Джонсон, який очолює Палату представників Конгресу США, зустрівся з сенаторами-однопартійцями. Темою розмови була підтримка України.

Як пише The Hill, Джонсон під час спілкування заявив, що Палата представників підготує свій проект закону про допомогу Києву. Він відрізнятиметься від того, який Сенат схвалив у лютому. Після зустрічі спікер повідомив журналістам, що розуміє важливість підтримки України та "ніхто не хоче, щоб Путін переміг".

Як розповіли самі сенатори, Джонсон говорив, що підготує свій варіант документа про допомогу Україні, яку може бути надано у вигляді кредиту або ленд-лізу. Це буде зроблено в інтересах американців.

У такому разі новий документ має отримати схвалення у Палаті представників, а потім у Сенаті. Крім того, Джонсон обмовився про конфіскацію активів РФ і передачу їх Україні.

Водночас спікер не згадав, чи має намір він включати до нового законопроєкту питання про кордон із Мексикою, яке може знову стати яблуком розбрату між республіканцями та демократами.

Загалом сенатори-республіканці, які раніше голосували за підтримку України у Сенаті, залишилися оптимістично налаштовані після зустрічі з Джонсоном. Джон Корнін і Кевін Крамер заявили, що спікер чітко висловив намір надати допомогу та не залишити Київ з порожніми руками. Таким же позитивним враженням від зустрічі поділився і давній друг України республіканець Ліндсі Грем.

Раніше Сенат США схвалив законопроект про допомогу Україні на 60 мільярдів.

Також ми писали, що республіканці у нижній палаті Конгресу США, включно зі спікером Майком Джонсоном і керівниками комітетів, що опікуються питаннями національної безпеки, розглядають варіант надання допомоги Україні у вигляді кредиту.

Тим часом польський прем'єр Дональд Туск після зустрічі з Байденом безпосередньо звернувся до Джонсона з питання допомоги Україні.

Автор: Михаил Бутко

Останні новини