4 березня 2024, 14:34

НАТО починає масштабні навчання під боком у Росії: задіяні Фінляндія, Швеція та Норвегія

Альянс уперше розпочинає військові навчання на території Фінляндії, яка має 1340 кілометрів спільного кордону з Росією.

НАТО починає масштабні навчання під боком у Росії: задіяні Фінляндія, Швеція та Норвегія

Сьогодні, 4 березня, Північноатлантичний військовий альянс (НАТО) розпочинає навчання Nordic Response-2024, у яких візьмуть участь понад 20 тисяч солдатів із 13 країн (США, Британії, ФРН, Бельгії, Канади, Данії, Фінляндії, Франції, Італії, Нідерландів, Норвегії, Іспанії, а також Швеції), передає ТГ-канал "Україна 365".

Навчання пройдуть у північних країнах НАТО: Фінляндії, Норвегії та Швеції. У них візьмуть участь понад 4 тисячі фінських солдатів, що є найбільшою участю країни-початківця у закордонних навчаннях за всю історію Альянсу. Особливим рядком підкреслюється, що цей захід спрямований на відпрацювання захисту Альянсом своєї нещодавно розширеної території.

Навчання НАТО триватимуть до 15 березня, у них буде задіяно понад 50 підводних човнів, фрегатів, корветів, авіаносців і різних десантних суден, а також понад 100 винищувачів, транспортних літаків, літаків морської розвідки та вертольотів. При цьому половина натовських військ тренуватиметься на суші, а решта - на морі.

Як бачимо, російський президент-узурпатор Володимир Путін своїми агресивними діями щодо України, а також постійними погрозами на адресу НАТО домігся не тільки того, що кордони Альянсу наблизилися впритул до російських, а й тепер на території країн-членів, які "знову долучилися", проводяться військові навчання мало не під носом у влади РФ.

Раніше винищувачі НАТО двічі піднімали на перехоплення військової авіації країни-агресора Росії.

Автор: Святослав Рыбальченко

Останні новини