2 березня 2024, 10:30

Секретар Радбезу Вірменії назвав "помилкою" залежність країни від РФ: "Наша система безпеки завалилася"

Влада Вірменії почала відкрито декларувати наміри піти з орбіти впливу Москви, оскільки залежність шкодить національним інтересам країни.

Секретар Радбезу Вірменії назвав "помилкою" залежність країни від РФ: "Наша система безпеки завалилася"

Армен Григорян, який обіймає посаду секретаря вірменської Ради безпеки, назвав "великою стратегічною помилкою" те, що його країна потрапила у критичну залежність від Москви.

Гучну заяву він зробив в ефірі вірменського телеканалу, передає Діалог.UA.

"Те, що ми з 1991 року в усіх напрямках залежали від РФ, було нашою великою стратегічною помилкою", - розповів секретар Радбезу.

Він зазначив, що залежність Єревану від Москви виявилася не тільки у військовій сфері, а й у політичній, економічній і навіть науковій.

За це, зі слів Григоряна, Вірменія заплатила та продовжує платити велику ціну.

"У 2020 році (...), коли РФ відмовилася допомогти Вірменії, та наша система безпеки повністю завалилася, ми почали робити кроки, щоб знайти альтернативи для забезпечення безпеки Вірменії", - сказав чиновник.

Зазначимо, що, за даними вірменської влади, Росія планує приєднати Вірменію до своєї "Союзної держави", до якої вже включена Білорусь. Фактично Кремль докладає зусиль із відновлення Радянського Союзу.

Контекст

Відносини між Єреваном і Москвою різко погіршилися 2018 року. Причиною послужила революція у Вірменії, під час якої з влади був вигнаний кремлівський ставленик Серж Саргсян, а місце прем'єра отримав прозахідний Нікол Пашинян. Кремль так і не пробачив цього вірменам.

У 2020 році, коли відновилася війна за Карабах, Росія не надала військової підтримки Вірменії. Унаслідок цього Єреван зазнав поразки та позбувся контролю над цією територією. Цей факт посилив антиросійські настрої у Вірменії.

Зараз суспільство та влада Вірменії виступають за вихід з-під орбіти впливу Москви. Пашинян шукає нових союзників на Заході, роблячи ставку на Францію та США.

Раніше в Єревані заговорили про можливість вступу до Європейського союзу.

Також у парламенті Вірменії вимагають вигнати прикордонників ФСБ.

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини