28 лютого 2024, 07:55

"Уперше 5-ту статтю НАТО було використано для захисту США", – Сікорський дав Трампу уроки історії

Польща й інші країни ЄС направили в Афганістан на допомогу США своїх солдатів і зброю, але рахунок не виставили, заявив Сікорський.

"Уперше 5-ту статтю НАТО було використано для захисту США", – Сікорський дав Трампу уроки історії

На початку поточного тижня на зустрічі глав МЗС Польщі, Франції та Німеччини Радослав Сікорський назвав Путіна "кривавим диктатором", якому не можна дати перемогти в Україні.

Ба більше, у своєму зверненні до Вашингтону й особисто до Трампа він нагадав, що вперше 5-ту статтю НАТО було застосовано на практиці після подій 11 вересня 2001 року, інформує ресурс RMF24.

Польський міністр підкреслив, що на сьогоднішній день дуже важливо, щоб на тлі вторгнення Путіна в Україну союз між ЄС і США є ще міцнішим.

Після цього Сікорський звернувся до Трампа, який під час свого мітингу у Південній Кароліні знову дав зрозуміти, що не планує захищати країни НАТО, якщо Путін на них нападе. Нібито головною причиною є той факт, що не всі країни Альянсу належним чином дбають про свою оборону та не виділяють обумовлені 3% ВВП на оборонну промисловість.

З його слів, Польща якраз і витрачає ті 3% ВВП, а отже вимагатиме від Трампа, у разі його президентства, захист для Варшави від Путіна.

Сікорський нагадав Трампу, що НАТО - це не контракт з охоронною компанією. А ось 5-ту статтю було на практиці використано якраз після атаки ІДІЛ на США 2001 року. Коли Вашингтон відправив до Афганістану свою армію, то до США приєдналися багато країн НАТО, включно з Польщею. Якщо слідувати логіці Трампа, то Варшава готова вимагати грошову компенсацію за 10 років перебування її військ в Афганістані.

Міністр також заявив, що йому краще згадувати того Трампа, який ще до війни в Україні першим відправив Києву протитанкові комплекси Javelin.

Нагадав міністр і той факт, що ворогів у США дуже багато, особливо на Далекому Сході. Рано чи пізно, але Вашингтону не вдасться одному вирішувати всі проблеми, та  тоді США звернуться по допомогу до ЄС.

Раніше ми повідомляли, що у разі свого президентства Трамп може повністю політизувати розвідку США, що негативно позначиться на нацбезпеці країни.

А Зеленський закликав Трампа не йти на зближення з Путіним, оскільки нічим хорошим це не закінчиться.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини