26 лютого 2024, 11:46

Протести "фермерів" і "перевізників" на кордоні: Росія вкинула нові гроші, щоб посварити Польщу й Україну

Так звані "перевізники", підбурювані Москвою, мають намір знову заблокувати переходи на польському кордоні.

Протести "фермерів" і "перевізників" на кордоні: Росія вкинула нові гроші, щоб посварити Польщу й Україну

Провокатори, які позиціонують себе як "польські перевізники", а також "польські фермери", заявили про те, що 1 березня відновлюють протести на кордоні з Україною, передає Діалог.UA з посиланням на відповідну заяву, опубліковану польським виданням RFM24.

У Польщі "фермери", а також "перевізники" з Люблінського та Підкарпатського регіонів мають намір знову заблокувати прикордонні переходи у Гребенному, Дорогуську та Корчовій. Також пишуть, що протест охоплюватиме і доступ до переправи у Медиці.

"Перевізники" та "фермери" скаржаться, що їх нібито витісняють із ринку українці, та вимагають відновити зобов'язання українських підприємців отримати дозвіл із листопада 2023 року.

Є підозра, що заворушення на кордоні Польщі та України із закликами до Путіна "розібратися", ксенофобськими вигуками та нападами на вантажівки та поїзди з висипанням зерна на землю профінансовані безпосередньо з Росії. Серед "обділених" польських підприємців помічені провокатори, які не є ні перевізниками, ні фермерами, а також були викриті у поширенні відвертої прокремлівської пропаганди.

Варто зазначити, що справжні польські фермери та перевізники теж беруть участь у протестах, однак це зумовлено насамперед впливом на них російської пропаганди. Останні кілька місяців блокада кордону підігрівається потужною інформаційною кампанією у польських ЗМІ: туди вкидається "джинса" з відвертими антиукраїнськими наративами. У проплачених із Росії статтях і блогах замовчується про вигоди для польського бюджету від транзиту українських товарів, але при цьому гіпертрофується проблема втрат для бізнесу Польщі.

Крім того, відомо, що перед самими протестами на кордоні Росія, використовуючи тіньові схеми, вкинула через треті країни на європейський ринок велику кількість зерна, збивши тим самим ціни, тож тим польським підприємцям-протестувальникам, які справді постраждали, а не відпрацьовують російські гроші, слід пояснити, що винна в їхніх проблемах саме країна-агресор РФ, а не українці.

Нагадаємо, у ніч на 25 лютого невідомі у Польщі висипали 160 тонн кукурудзи з вагонів.

До цього 23 лютого нападу зазнав український товарний поїзд, що перевозив ріпак.

Додамо, у Кабміні України визнали, що блокада на кордоні з Польщею загрожує національній безпеці нашої держави.


Автор: Ярослав Волков

Останні новини