21 лютого 2024, 12:10

Вибори у США: Байден грубо висловився про Трампа та дав доручення своєму передвиборчому штабу – CNN

Чинний президент США Байден назвав останні заяви свого ймовірного конкурента на виборах "безглуздим лайном".

Вибори у США: Байден грубо висловився про Трампа та дав доручення своєму передвиборчому штабу – CNN

Президент США Джо Байден доручив керівникам свого виборчого штабу різкіше реагувати на останні висловлювання від ексглави Білого Дому Дональда Трампа, який знову прагне бути його господарем.

Як повідомляє CNN, Байден назвав висловлювання свого найімовірнішого конкурента у президентській кампанії "безглуздим лайном" і наказав політтехнологам зосередитися на цих провокаційних заявах.

У них Трамп ставив під сумнів подальше існування НАТО, якщо всі члени Альянсу не збільшать фінансування своїх армій. Також він сказав, що за це "заохочував" би РФ нападати на союзників, які роблять недостатні внески до бюджету Блоку.

У Білому домі назвали такі слова Трампа "жахливими" та "безвідповідальними". Ймовірний кандидат від республіканців у відповідь на це дещо пом'якшив риторику щодо війни в Україні, яку раніше він обіцяв завершити за один день свого президентства.

В оточенні Байдена повідомили CNN, що виділили у стратегії команди Трампа найголовніший елемент - радикалізувати заяви чинного президента, вступати з ним у конфронтацію, отримуючи водночас політичні дивіденди. Зазначимо, що серед американських виборців рейтинг Трампа зараз трохи вищий, ніж у Байдена: різниця становить кілька відсотків. 

Але у зв'язку зі складністю виборчої системи у США кілька відсотків можуть загубитися залежно від того, як голосують у кожному штаті та скільки у них є виборників - спеціальних представників, які безпосередньо впливають на обрання президента.

Вибори президента США відбудуться у листопаді 2024 року. Інавгурація запланована на січень 2025-го. Байден і Трамп ще не отримали номінації від своїх партій, але суттєво випереджають інших претендентів на кокусах і праймеріз в окремих ключових штатах.

Нагадаємо, Трамп підтримав вторгнення РФ у країни НАТО: "Нехай Путін робить із ними все, що хоче".

Автор: Михаил Бутко

Останні новини