20 лютого 2024, 14:48

Українські біженці почали приносити Чехії економічну вигоду

Працевлаштовані у Чехії українські біженці поповнили скарбницю держави майже на ту саму суму, яку влада виплатила їм за два роки повномасштабної війни.

Українські біженці почали приносити Чехії економічну вигоду

Українці, які втекли від війни до Чехії, не сидять без діла, а працевлаштовуються та, по суті, повертають державі ті гроші, які вона на них витратила. За два роки Чеська Республіка виплатила нашим громадянам гуманітарну допомогу на загальну суму близько 16,33 млрд крон. Своєю чергою, працевлаштовані біженці встигли поповнити за цей час скарбницю держави на 12-15 млрд крон завдяки прибутковому податку й обов'язковим соціальним відрахуванням.

Про це повідомляє інтернет-ресурс про Чехію "Вінегрет".

Як зазначив глава МВС Чеської Республіки Віт Ракушан, у 2024 році сума відрахувань буде ще вищою. Таким чином, українські біженці не тільки повністю розрахуються з "боргами", але навіть почнуть приносити Чехії цілком відчутну економічну вигоду, як відомо, українці - працьовитий народ.

Нагадаємо, станом на лютий 2024 року у Чеській Республіці проживають 383 000 українців із візою тимчасового захисту. Переважно це жінки з дітьми та пенсіонери.

Тим часом у Чехії у другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну, 24 лютого 2024 року,відбудеться "День за Україну".

Автор: Дарья Александрова

Останні новини