11 січня 2024, 10:30

Летить на відстань до 900 км: у Сеулі не відкидають, що КНДР продала РФ новий тип ракет

КНДР готова постачати РФ не тільки балістичні ракети малої дальності, а й тактичні керовані ракети.

Летить на відстань до 900 км: у Сеулі не відкидають, що КНДР продала РФ новий тип ракет

Глава МО Південної Кореї Шин Вон Сік заявив, що не так давно Кім Чен Ин побував на заводі, який випускає балістичні ракети.

Не виключено, що цей візит пов'язаний із домовленостями РФ щодо постачання Москві нових ракет, інформує ресурс Yonhap.

Шин також натякнув, що Пхеньян міг продати Росії балістичні ракети малої дальності KN-23. Таке припущення відповідає інформації з Білого дому про те, що наприкінці 2023 року КНДР поставила РФ установки під балістичні ракети та навіть пару таких ракет. Дальність польоту становить близько 900 км.

За словами глави МО Кореї, на сьогоднішній день Кім поставив Путіну близько 5 тисяч контейнерів, в яких може перебувати до 2,3 млн снарядів калібру 152 мм і до 400 тисяч снарядів калібру 122 мм.

Не виключено, що в обмін КНДР отримала від Росії технології з розроблення й удосконалення супутників-розвідників.

Шин не виключає, що Пхеньян може влаштувати різні провокації напередодні виборів у Кореї та США.

Зараз КНДР працює над новою балістичною твердопаливною ракетою, яку складніше ППО виявити. Такий тип ракет може бути націлений на американські військові бази на Гуамі та в Японії.

Тільки 2023 року Пхеньян випробував п'ять нових балістичних ракет, включно з твердопаливними Hwasong-18. За певного кута запуску вона може пролетіти до 15 тисяч км, а отже і дістати до материкової частини США.

Глава МО Кореї вважає, що у КНДР необхідно відібрати статус ядерної країни, оскільки у майбутньому через це будуть великі головні болі у всіх.

У період з 8 по 9 січня Кім здійснив інспекцію по заводах оборонного характеру. Тоді він і зробив загрозливі заяви у бік Сеула, пообіцявши у разі чого перетворити країну на попіл.

Раніше сенатор Ромні озвучив тезисно, навіщо США необхідно та далі допомагати Україні.

Нагадаємо, західна преса повідомляє про те, що у Давосі Вашингтон вимагатиме від Зеленського реальний план бойових дій на 2024 рік.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини