11 січня 2024, 08:10

Кремль готовий використовувати "Придністров'я" як "знаряддя" проти України: в ISW дізналися плани РФ

Кремль дав доручення чиновникам із "Придністров'я" створити інформаційні умови для дестабілізації ситуації у Молдові.

Кремль готовий використовувати "Придністров'я" як "знаряддя" проти України: в ISW дізналися плани РФ

"МДБ" "Придністров'я" напередодні заявило, що 7 січня на кордоні з Україною стався якийсь інцидент, під час якого була стрілянина та відправлення в Україну двох громадян "Придністров'я".

Однак, що це був за інцидент, невідомо. Аналітики з Інституту вивчення війни не виключають, що Кремль почав нову інформаційну кампанію для дестабілізації ситуації у Молдові.

На тлі вчорашніх новин можна згадати інтерв'ю ТАСС із Красносельським від 9 січня, де той образився на новий Митний закон Кишинева та на нібито "мілітаризацію" Молдови останніми роками. Інтерв'ю Красносельського та заяви "МДБ" "Придністров'я" про якийсь конфлікт на кордоні - це частина планів Кремля щодо дестабілізації ситуації у Молдові.

Не виключено, що Москва хоче провести операцію у Придністров'ї під чужим прапором, щоб після заявити про готовність захищати російськомовне населення. Учора, 10 січня, МЗС РФ уже викликало на килим посла Молдови. Вони звинуватили владу Молдови у недружніх відносинах, переслідуванні російськомовних ЗМІ та дискредитації росіян, які хочуть в'їхати до Молдови. Тоді ж у Кремлі дали зрозуміти, що якщо Кишинів не змінить свою політику, то Москва має право вжити "додаткових заходів у відповідь".

Ба більше, у Кремлі заявили, що якщо Молдова почне навчати на своїй території українських військовослужбовців, то це "пряма участь у війні" на боці Києва.

Аналітики з ISW помітили, що подібні інформаційні кампанії Кремль намагався реалізувати у квітні 2022 та лютому 2023 року. Свого часу Кремлю не вдалося втягнути "Придністров'я" у війну проти України. Оскільки фактично регіоном керує російський бізнесмен Гушан, той просто вирішив отримати фінансову для себе вигоду зі зв'язків з Україною та Молдовою. Угода Кишинева та ЄС про зону вільної торгівлі дала змогу Гушану зареєструвати всі свої підприємства у Молдові та користуватися безмитним доступом до ринку ЄС. Однак новий Митний кодекс Молдови поставить на цій "золотій жилі" Гушана крапку.

Кремль також хоче використовувати "Придністров'я" як дестабілізатор нестабільності у Молдові на тлі можливого нового зернового коридору від України до узбережжя Чорного моря та до румунського порту Констанца.

Кремль може розглядати операцію під чужим прапором у Придністров'ї як альтернативний спосіб утримати країни від участі в українському зерновому коридорі, незважаючи на ослаблення присутності Росії у західній частині Чорного моря.

Раніше аналітики з ISW детально вивчили інтерв'ю Красносельського, який є пішаком Кремля з контролю "Придністров'я".

Нагадаємо, наприкінці грудня влада Молдови не пустила до країни російського співака Пірцхалаву.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини