25 грудня 2023, 07:22

Тисячі сербів штурмують будівлю міськадміністрації Белграда – Вучич зробив екстрену заяву

Увечері 24 грудня у сербському Белграді спалахнули заворушення: тисячі людей вийшли на вулиці міста з вимогою скасувати результати парламентських і муніципальних виборів.

Тисячі сербів штурмують будівлю міськадміністрації Белграда – Вучич зробив екстрену заяву

У Сербії тисячі протестувальників від опозиції вимагають не визнавати результати парламентських і муніципальних виборів, на яких перемогла партія президента. Люди вийшли на вулиці столиці та штурмують будівлю міської адміністрації Белграда, де розташована виборча комісія. Їм вдалося виламати двері, почалися сутички з поліцією, пише "Бабель".

Наляканий протестами президент Александр Вучич виступив із терміновим зверненням. Він попередив протестувальників, що не допустить революції.

"У них нічого не вийде", - заявив сербський президент.

Він також додав, що держава намагається не завдавати шкоди нікому з випадкових демонстрантів, тому вдається до м'якої реакції.

За словами Вучича, у Белграді на акцію протесту вийшли 2490 осіб. Тим часом його прихильники з усієї країни телефонують і збираються їхати до столиці, щоб захистити президента.

"Ми просимо їх не робити цього. Країна досить сильна, щоб захистити Сербію та Белград", - сказав Вучич.

Він також подякував "іноземним спецслужбам", які попереджали сербське керівництво про спробу "кольорової революції", та пообіцяв, що організатори спроби захоплення відповідатимуть перед законом.

Нагадаємо, 17 грудня у Сербії відбулися парламентські та місцеві вибори. Керівна Сербська прогресивна партія Вучича набрала 23,56%, а їхні опоненти, Соціалістична партія, - 6,56%. Після оголошення результатів Соцпартія заявила про фальсифікації. Спостерігачі ОБСЄ також підтвердили порушення під час голосування.

Наступного дня у країні почалися протести.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини