21 грудня 2023, 08:37

У Словаччині тисячі незадоволених вийшли на протест: "Досить, Фіцо!"

Причиною для багатотисячного мітингу є зміни до кримінального законодавства Словаччини.

У Словаччині тисячі незадоволених вийшли на протест: "Досить, Фіцо!"

У столиці Словаччини Братиславі вийшли на антиурядову демонстрацію близько 15 000 осіб: вони скандували: "Досить, Фіцо", - передає Діалог.UA з посиланням на Reuters.

Люди висловлювали невдоволення урядом прем'єр-міністра Роберта Фіцо, відомого своєю лояльністю до Росії та вельми дивною непоступливою політикою щодо України.

Ключова причина невдоволення громадян - ініціатива Кабміну Фіцо щодо внесення змін до кримінального законодавства, що передбачає ліквідацію спеціальної прокуратури, яка раніше розслідувала корупційні злочини. Про це повідомляє видання.

Демонстранти, які зібралися у Братиславі, розгорнули прапори Словаччини та Євросоюзу, при цьому вигукуючи: "Досить, Фіцо!"

Варто зазначити, що це вже не перша акція опозиційно налаштованих словаків. Перші протести розпочалися ще 6 грудня та, крім столиці, пройшли ще в 11 населених пунктах: Попраді, Банській Бистриці, Жиліні, Кошице, Пряшеві, Нітрі тощо.

Нагадаємо, лояльний до Путіна Роберт Фіцо, який обіймає посаду глави уряду Словаччини, пригрозив накласти вето на членство України у НАТО.

Як раніше повідомлялося, націоналісти Словаччини незадоволені новою позицією Фіцо щодо підтримки України.

Автор: Святослав Рыбальченко

Останні новини