6 грудня 2023, 09:25

Диктатор Мадуро копіює Путіна: частина Гайани оголошена "24-м штатом Венесуели" та може бути захоплена

У Південній Америці з'явився свій "збирач земель": Мадуро претендує на територію сусідньої Гайани.

Диктатор Мадуро копіює Путіна: частина Гайани оголошена "24-м штатом Венесуели" та може бути захоплена

Президент-диктатор Боліваріанської Республіки Венесуела Ніколас Мадуро, який є неофіційним союзником російського узурпатора Володимира Путіна, вирішив перейняти його практику з окупації територій інших держав і оголосив частину сусідньої Гаяни "24-м штатом" своєї країни, передає ТГ-канал "Україна 365" з посиланням на Ultimas Noticias.

Мадуро, виступаючи на засіданні підконтрольної йому федеральної ради уряду, закликав Національну асамблею країни ухвалити закон про "захист приєднаної території", тим самим він теж фактично повторив дії російського диктатора Путіна, який 2014-го та 2022 року під фіктивним гаслом "захисту російськомовного населення" ввів війська в Україну, окупувавши частину її територій.

Венесуельський агресор Мадуро у своїй промові наголосив, що розроблення документа у руках депутатів, тому необхідно ухвалити "гарний, красивий закон, використовуючи високу юридичну та законодавчу техніку".

Також Мадуро поставив гайанським нафтовикам, які працюють у цьому регіоні, ультиматум: три місяці на завершення робіт. Не виключено, що після закінчення цього терміну венесуельські війська можуть вторгнутися на територію Гайани.

Зі свого боку, керівництво Гайани заявило, що дії Мадуро становлять загрозу територіальній цілісності країни.

Контекст

Гуаяна-Есекіба (Західна Гайана) - територія на заході сучасної республіки Гайана у басейні річки Ессекібо. У листопаді 2023 року Мадуро штучно взявся загострювати прикордонний конфлікт між Венесуелою та Гайаною.

Раніше стало відомо, чому венесуельський диктатор Мадуро так хоче захопити територію Гайани-Ессекібо.

Нагадаємо, Мадуро як ніколи близький до того, щоб почати війну проти сусідньої Гайани.

Автор: Святослав Рыбальченко

Останні новини