5 грудня 2023, 07:40

Друг Путіна Мадуро готує Венесуелу до війни

У Венесуелі провели "референдум", на який влада винесла питання, пов'язані з територіальними претензіями до сусідньої Гайани.

Друг Путіна Мадуро готує Венесуелу до війни

Венесуельський диктатор і друг Путіна Ніколас Мадуро ініціював опитування про зазіхання на територію сусідньої Гайани. Він зацікавлений в анексії територій, де є нафта. Якщо вірити оголошеним результатам "референдуму", то 95 % венесуельців нібито підтримали створення нового штату у чужій державі та його включення до складу Венесуели з наданням посвідчень особи громадянам, які проживають на цій території.

Мадуро вирішив повторити аферу свого кремлівського друга та спонсора і захотів захопити дві третини території Гайани, де живе шоста частина населення країни. До того як тут виявили золото та діаманти, ці території не цікавили Мадуро.

Суперечка між Венесуелою та Гайаною за територію на захід від річки Ессекібо триває з кінця XIX століття. Однак загострення сталося 2015 року, а зараз, коли гайанська влада провела аукціон серед нафтових компаній на право розвідки "чорного золота", Каракас вирішив нагадати про свої "права" на землі.

Влада Гайани намагається заспокоїти населення країни, яке налякане заявами Мадуро. Однак ЗС Венесуели у 14 разів більші за кількістю живої сили, та цей факт не дає спокою їхнім сусідам.

Аналітики вважають, що венесуельський диктатор наважиться на збройний конфлікт, щоб відволікти увагу від економічної кризи та набрати бали перед майбутніми виборами.

Наприкінці листопада повідомлялося, що на венесуельсько-гайанському кордоні, схоже, ось-ось спалахнуть бойові дії, режим Мадуро перекидає війська.

А російський політолог Валерій Соловей запевняє, що ватажок ПВК "Вагнер" Євген Пригожин живий і замішаний в ескалації на кордоні Гайани.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини