1 грудня 2023, 15:16

Уся політична верхівка Євросоюзу зібралася до Китаю: у ЗМІ розкрили інтригу візиту до Сі

Лідери ЄС особисто проситимуть Сі Цзіньпіна припинити постачання до РФ підсанкційних товарів, які можуть використовуватися у війні проти України.

Уся політична верхівка Євросоюзу зібралася до Китаю: у ЗМІ розкрили інтригу візиту до Сі

Лідери ЄС, включно з головами Європейської ради та Єврокомісії Шарлем Мішелем і Урсулою фон дер Ляєн, а також главою європейської дипломатії Жозепом Боррелем, мають намір 7-8 грудня відвідати Пекін. Вони спробують переконати керівництво КНР і особисто главу Компартії Сі Цзіньпіна припинити передавати Росії підсанкційні товари, виробниками яких є західні фірми, офіційно зареєстровані у Китаї.

Про це пише The Moscow Times із посиланням на ЗМІ КНР.

Головні чиновники ЄС привезуть із собою список із 13 таких компаній, які обходять санкції Євросоюзу. Це питання вже узгоджено з передовими економіками ЄС, зокрема з Німеччиною та Францією.

Від рішення китайського лідера залежатиме, чи включати ці фірми до 12-го пакету санкцій проти РФ, щодо якого в Євросоюзі точаться запеклі суперечки, а на його ухвалення з нетерпінням чекають у Києві, сподіваючись, що механізм перешкоджання обходу Кремлем санкцій через треті країни все ж почне працювати.

Раніше ми писали, що Китай постачає у РФ військові технології, обманюючи санкції "подвійним призначенням".

Крім того, Туреччину відвідає топчиновник США з вимогою щодо санкцій проти РФ.

Автор: Михаил Бутко

Останні новини