1 грудня 2023, 07:32

"Сила не у тому, щоб показати, що ви сильніші", – глава МЗС Люксембургу Беттель емоційно звернувся до Лаврова

Глава МЗС Люксембургу Беттель на емоціях звернувся до Лаврова та всієї делегації з РФ під час засідання ОБСЄ.

"Сила не у тому, щоб показати, що ви сильніші", – глава МЗС Люксембургу Беттель емоційно звернувся до Лаврова

30 листопада у Скоп'є стартувало засідання ОБСЄ на рівні глав МЗС. Російську делегацію представляв особисто Лавров, а від Люксембургу був його колега Ксав'є Беттель.

Спочатку глава МЗС Люксембургу повідав усім присутнім про своє російське коріння. Як виявилося, його бабуся була росіянкою, інформує канал "Україна 365".

Беттель підкреслив, що особисто у нього були дуже хороші стосунки з Путіним до подій 24 лютого 2022 року. Навіть після вторгнення в Україну він телефонував главі РФ і вони спілкувалися. І це попри те, що на Заході критикували його за телефонну розмову з російським диктатором.

Уже після подій у Бучі він зрозумів, що Путіна не зупинити. Кремль усією своєю поведінкою зруйнував те, що було побудовано щодо культури, політики й економіки.

Під час свого спілкування з Путіним глава МЗС Люксембургу заявив, що відтепер Сирія, КНДР і Еритрея стануть найближчими друзями та союзниками Росії. У Беттеля очі полізли на лоб, коли Путін знову почав говорити про "біолабораторії, російську мову та нацистів" в Україні. Однак такі наративи з боку Кремля у корені є неправильними.

Після цього він звернувся до російської делегації, заявивши, що не слухатиме промову Лаврова. Беттель закликав Кремль зупинитися, оскільки неможливо пояснити причину рішення Путіна вторгнутися в Україну.

"Почати війну просто, а закінчити - це риса лідерів", - заявив наприкінці міністр.

Раніше ми повідомляли, що літак із Лавровим і Захаровою змушений був летіти до Македонії не через територію Болгарії, а через Грецію.

Нагадаємо, під час початку свого виступу Лавров попросив усіх міністрів ЄС залишити його у спокої.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини