16 листопада 2023, 13:43

Стало відомо, на скільки атомних бомб вистачить в Ірану збагаченого урану

Агентство Reuters повідомило, що Іран може виготовити три ядерні бойові заряди та продовжує збагачувати уран.

Стало відомо, на скільки атомних бомб вистачить в Ірану збагаченого урану

В Ірану є збагачений уран, якого вистачить для виробництва трьох ядерних бомб.

Про це на тлі загострення ситуації на Близькому Сході пише Reuters з посиланням на МАГАТЕ.

Видання повідомляє, що іранські фахівці збагатили уран до 60 %. Цей рівень близький до того, який використовують для виробництва ядерної зброї. Запаси високозбагаченого урану зараз становлять в Ірані 128,3 кг, що на 6,7 кг більше, ніж було зафіксовано у звіті МАГАТЕ на початку вересня. В організації повідомили, що цієї кількості сировини за умови подальшого збагачення вистачить на створення трьох бомб. І хоча в Ірані стверджують, що ведуть роботи з ураном для мирних цілей, неназваний дипломат заявив агентству, що Іран - одна країна у світі, яка збагачує уран до збройового рівня "просто так".

Водночас у МАГАТЕ зазначили, що Тегеран уповільнив темпи збагачення урану з 9 кг на місяць на початку року до 3 кг восени. Це, за словами аналітиків, свідчить про таємні переговори з США, у результаті яких між країнами було проведено обмін полоненими, а Вашингтон розморозив іранські 6 мільярдів доларів. Їх Тегеран зобов'язався витратити на гуманітарні цілі.

Раніше ми писали, що якщо Тегеран і далі працюватиме над створенням ядерної зброї, то Вашингтон готовий почати військову операцію проти Ірану.

Також Іран не має наміру вступати у війну ХАМАСу проти Ізраїлю, оскільки палестинські бойовики не попередили іранську сторону про підготовку нападу на ізраїльську територію 7 жовтня.

Автор: Михаил Бутко

Останні новини