23 жовтня 2023, 07:47

"Ми цього не шукаємо", – Блінкен про готовність США дати відсіч у разі ескалації конфлікту на Близькому Сході

США не хочуть відкриття другого або третього фронту у війні ХАМАС та Ізраїлю, але готові до всього, заявив Блінкен.

"Ми цього не шукаємо", – Блінкен про готовність США дати відсіч у разі ескалації конфлікту на Близькому Сході

Напередодні держсекретар США заявив, що Вашингтон не згоден, щоб проти Ізраїлю відкривався другий або третій фронт. Однак якщо все ж таки це станеться, то США будуть до цього готові.

Про це Ентоні Блінкен завив в інтерв'ю телеканалу NBC, відповідаючи на запитання журналістки про нарощування військових сил у регіоні, інформує ТГ-канал "Україна 365".

Блінкен заявив, що у Вашингтоні реально оцінюють ситуацію на Близькому Сході та не відкидають можливість Ірану втрутитися у війну, атакувавши бази ЗС США, саме тому у Вашингтоні й робиться все необхідне, щоб у разі чого дати тероризму рішучу відсіч.

У Білому домі підкреслили, що США не збираються втручатися у війну. Однак якщо все ж таки відбудеться відкриття другого або третього фронтів, а під загрозою опиняться американські військові, то у Вашингтоні будуть до цього готові.

Водночас, за словами Блінкена, Єрусалим не має наміру безпосередньо керувати сектором Газа. Ізраїль звідти пішов кілька десятиліть тому та повертатися туди не має наміру. Однак у Єрусалимі також не хочуть, щоб цей регіон тримали під своїм контролем бойовики ХАМАС.

Поки що неможливо дати відповідь на питання, що чекає у майбутньому на Ізраїль і сектор Газа, проте зараз Єрусалим має повне право "позбутися нинішньої загрози".

У Міноборони Ізраїлю поки що не дали старту наземній операції у секторі Газа. Західна преса пише про те, що Вашингтон наполіг на перенесенні термінів наземної операції.

Раніше ми повідомляли, що, на думку Блінкена, за вторгненням ХАМАС до Ізраїлю може стояти спроба зірвати домовленості щодо нормалізації відносин між Саудівською Аравією й Ізраїлем.

Також Блінкен висловив свою думку щодо майбутнього сектора Газа.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини