22 вересня 2023, 11:13

Вірменія закликала спрямувати миротворців ООН до Карабаху, а азербайджанців поки що "вийти"

Єреван розчарований російськими миротворцями та хоче побачити у Карабасі контингент із цивілізованих країн ООН.

Вірменія закликала спрямувати миротворців ООН до Карабаху, а азербайджанців поки що "вийти"

Офіційний Єреван закликав Раду Безпеки Організації Об'єднаних націй спрямувати до Нагірного Карабаху, що переходить під повний контроль Азербайджану, миротворчий контингент ООН, передає Діалог.UA.

Таку пропозицію глава МЗС Вірменії Арарат Мірзоян вніс під час виступу на засіданні Радбезу ООН минулого четверга.

"Закликаю створити можливість для того, щоб миротворчі сили під мандатом ООН забезпечували стабільність і безпеку у Нагірному Карабасі", - заявив глава вірменського дипломатичного відомства.

Також Мірзоян закликав забезпечити повернення біженців у свої домівки у Карабасі, а також сусідніх районах під контролем відповідних агентств ООН.

Крім того, представник МЗС Вірменії поставив питання про відновлення вільного пересування людей і транспортних засобів Лачинським коридором.

До речі, Мірзоян також зробив заклик, який явно не сподобається керівництву Азербайждана, Так, він попросив ООН, щоб ця Організація зажадала від азербайджанських силовиків покинути нещодавно взяті під контроль населені пункти Карабаху до завершення переговорів. Глава МЗС Вірменії аргументував своє прохання бажанням "унеможливити провокації та напруженість у регіоні під час мирних переговорів".

Нагадаємо, прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян висунув претензії Росії за незадовільну роботу у Карабасі.

До речі, про провал російських "миротворців" у Карабасі Пашинян повідомляв і раніше. Зокрема, він зробив таку заяву 14 вересня, ще до початку військової операції Азербайджану.

Автор: Святослав Рыбальченко

Останні новини