21 вересня 2023, 22:27

Пашинян висунув претензії Кремлю за провал у Карабасі

Прем'єр Вірменії Пашинян висунув вимогу до РФ відповісти, чому її "посередницької ролі" не було здійснено до військової операції Баку у Карабасі.

Пашинян висунув претензії Кремлю за провал у Карабасі

Глава уряду Вірменії Нікол Пашинян прямо висунув претензії Кремлю, заявивши про провал російського "миротворчого контингенту" у Карабасі.

Про це він повідомив у відеозверненні, опублікованому на його сторінці у Facebook.

Пашинян звернувся до тристоронньої заяви глав Вірменії, Азербайджану та РФ від 9 листопада 2020 року та заявив, що у ній ідеться про те, що Лачинський коридор має перебувати під постійним контролем російських "миротворців", які відповідають за безпеку у цьому районі.

За словами глави вірменського уряду, останні півтора року Єреван неодноразово вказував, що "процеси йдуть неправильним шляхом".

Пашинян додав: Вірменія не знімає з себе частину відповідальності, але водночас не має наміру закривати очі на провали "миротворчого контингенту" РФ.

Коментуючи поточну ситуацію у Карабасі, прем'єр Вірменії повідомив, що режим припинення вогню загалом дотримується.

Тим часом у Єревані біля будівлі уряду третій день поспіль відбуваються акції протесту, учасники яких незадоволені невтручанням Єревана у ситуацію у Карабасі, де "НКР" капітулювала перед Азербайджаном через добу після початку азербайджанської військової операції у регіоні. На мітингу у столиці Вірменії періодично виникають сутички протестувальників із правоохоронцями.

Нагадаємо, про провал російських "миротворців" у Карабасі Пашинян повідомляв і раніше. Зокрема, він зробив таку заяву 14 вересня, ще до початку військової операції Азербайджану.

Крім того, стало відомо, що у Вірменії закликають до виходу країни з ОДКБ і виведення російських військових із вірменської території.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини