18 вересня 2023, 12:10

Зникнення глави Міноборони Китаю може зіграти на руку для військових переговорів з США – ЗМІ

Відхід "у тінь" глави Міноборони Китаю Лі Шанфу може допомогти перезавантажити військові переговори між Пекіном і Вашингтоном.

Зникнення глави Міноборони Китаю може зіграти на руку для військових переговорів з США – ЗМІ

Ще влітку 2023 року відбулася зустріч глав МО Китаю та США, коли Лі обмежився лише одним рукостисканням з Остіном під час одного з військових форумів.

Однак минулого тижня західні ЗМІ повідомили про те, що майже місяць очільник МО Китаю не показується на публіці. Не виключено, що той перебуває під арештом у справі про корупцію, інформує ресурс Bloomberg.

З 29 серпня Лі не з'являвся на публіці та не провів жодної з двох запланованих раніше зустрічей із представниками Міноборони В'єтнаму та Сінгапуру. Уже у ЗМІ ходять чутки, що Сі збирається замінити 65-річного Лі на нового главу МО Китаю.

На сьогодні китайські ЗМІ, як і уряд, не коментують новин і чуток навколо Лі Шанфу.

Експерти заявляють, що за останні кілька місяців відносини між Пекіном і Вашингтоном трохи покращилися. США вже відправили до КНР чотирьох своїх чиновників, щоб ті обговорили питання як Тайваню, так і санкцій.

ЗМІ пишуть, що вже у листопаді Сі збирається прибути до Сан-Франциско, щоб зустрітися з главою Білого дому. Над цією зустріччю нібито працюють Джейк Салліван і Ван І.

Експерти також не виключають, що Вашингтон і Пекін знову можуть порушити тему військових перемовин, які зайшли у глухий кут у серпні 2022 року, коли на посаду глави МО КНР і було призначено Лі Шанфу.

Ці переговори необхідні двом країнам на тлі збільшуваної напруженості у Південно-Китайському морі та навколо Тайваню.

Щойно главою МО КНР став Лі, то він заявив про готовність вести військові переговори з США після зняття всіх санкцій з Китаю.

Не виключено, що у самому Пекіні пішли на такий крок, щоб відновити військові переговори, які закінчилися нічим ще минулого року.

Після переобрання Сі Цзіньпіна на третій термін Лі став уже другим міністром, який може позбутися своєї посади. До нього у липні 2023 року свій пост залишив глава МЗС КНР Цинь Ган.

Раніше західні ЗМІ повідомили про те, що глава МО Китаю Лі, найімовірніше, перебуває під слідством або навіть мертвий.

Нагадаємо, військовий експерт Черник не сумнівається, що КНДР - це іграшка у руках Китаю, через яку Пекін збирається надати РФ військову допомогу для війни проти України.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини