15 вересня 2023, 10:04

З кінця серпня глава Міноборони Китаю не з'являється на публіці: ЗМІ озвучили свою причину

Главу МО КНР Лі Шанфу не бачили на публіці вже понад два тижні.

З кінця серпня глава Міноборони Китаю не з'являється на публіці: ЗМІ озвучили свою причину

Востаннє глава Міноборони Китаю був помічений ще наприкінці серпня. З того моменту як у воду канув. На Заході впевнені, що він потрапив під репресії, а деякі навіть запевняють, що Лі Шанфу і зовсім немає серед живих.

В ієрархії КНР той посідає четвертий щабель за старшинством. При цьому Лі раптово зник із вищого ешелону влади, інформує ресурс Financial TimesFinancial Times.

У Вашингтоні впевнені, що Лі Шанфу відсторонено від посади та щодо нього ведеться розслідування. Минулого тижня очільник МО КНР мав провести зустріч із представниками Міноборони В'єтнаму, однак зустріч перенесли на невідомий термін. Представники МО В'єтнаму заявили, що у пояснювальній записці було сказано, нібито Лі почувається дуже погано.

Американський посол у Японії Рам Еммануель повідомив, що Лі пропустив і зустріч із командувачами ВМС Сінгапуру.

Різке зникнення Лі з поля зору відбулося після того, як ще у серпні він без жодних пояснювальних причин звільнив кілька високопоставлених чиновників у МО КНР.

На цьому тлі інвестори висловлюють свої побоювання щодо Китаю, оскільки Сі Цзіньпін проводить "політику, що коливається".

Лідер Китаю перебуває на своїй посаді вже третій термін. Зазвичай той самий лідер обирається тільки два терміни поспіль.

Тим часом західна преса впевнена, що Китай може постачати зброю для РФ через КНДР.

Нагадаємо, у Пекіні побоюються, що РФ може розпастися на частини, а для КНР такий стан справ небажаний.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини