14 вересня 2023, 07:50

Чому МО РФ пішло на конфлікт із "вагнерівцями" у Сирії: в ISW знайшли низку причин

МО РФ тимчасово призупинило ротацію "вагнерівців" у Сирії: аналітики з Інституту вивчення війни розібралися у цьому протистоянні.

Чому МО РФ пішло на конфлікт із "вагнерівцями" у Сирії: в ISW знайшли низку причин

Один із кремлівських блогерів заявив, що МО РФ заблокувало також ротацію найманців із ПВК "Вагнер", які перебувають в Африці. Їм заборонено користуватися послугами для перельотів на авіабазу Хмеймім (Латакія, Сирія), саме тому "вагнерівці" розпочали переговори з МО РФ про можливість використовувати для ротації авіабазу Тіяс (Хомс, Сирія).

Аналітики з Інституту вивчення війни вирішили розібратися у цьому конфлікті.

12 вересня МО РФ вивело на злітно-посадкову смугу транспортні літаки, щоб не дати можливість "вагнерівцям" приземлитися на авіабазі Тіяс. Після цього у небо були підняті вертольоти, які погрожували завдати удару по найманцях.

Тільки після того, як представники "Вагнера" зв'язалися безпосередньо із заступником глави МО РФ Євкуровим, їм було дано добро на посадку.

Аналітики з ISW не сумніваються, що Шойгу доручив особисто Євкурову курирувати всі питання, пов'язані з "вагнерівцями" у Сирії та Африці.

Нещодавній конфлікт у Сирії свідчить про те, що "вагнерівці" все ще становлять для МО РФ загрозу. Ба більше, ситуація з Євкуровим свідчить і про те, що "вагнерівці" можуть виступати згуртованим колективом і при цьому діяти напівнезалежно від МО РФ.

МО РФ прекрасно розуміє, що поки що не може повністю контролювати найманців, а тому й намагається вставляти палиці у колеса, як у ситуації з авіабазою Тіяс.

У МО РФ занепокоєні й тим фактом, що "вагнерівці" у Сирії більш лояльні до Пригожина, ніж інші його підрозділи, які перебувають в інших країнах.

Сирія - єдина країна, в якій великий контингент "вагнерівців" розміщений поруч із великою присутністю МО РФ. Після заколоту від 23-24 червня МО РФ затримало командирів "Вагнера" виключно у Сирії, водночас не зачепивши в інших куточках світу.

Раніше Z-канали детально описали зіткнення між "вагнерівцями" та МО РФ у Сирії.

Нагадаємо, "вагнерівці" погрожували атакувати авіабазу Тіяс, якщо МО РФ не дасть добро на посадку літака найманців.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини