5 вересня 2023, 07:54

Новий російський підручник з історії сильно образив Угорщину – у РФ дали коментар

ЗМІ отримали доступ до чорнового варіанту нового російського підручника з історії, де приділено увагу і повстанню у Будапешті 1956 року.

Новий російський підручник з історії сильно образив Угорщину – у РФ дали коментар

ЗМІ отримали доступ до чорнового варіанту нового російського підручника з історії, де приділена увага і повстанню у Будапешті 1956 року. Однак усі ці події російські історики охарактеризували як добре сплановані дії західних спецслужб, а самих повстанців назвали "радикалами".

Чорновий варіант підручника з історії викликав скандал у самій Угорщині, інформує канал "Україна 365".

Відомо, що над підручником історії працював помічник президента РФ Володимир Мединський та історик Анатолій Торкунов.

У підручнику історії події 1956 року показано як "угорську кризу", спричинену діями внутрішньої опозиції та західних спецслужб.

"Повсталі радикали" складалися з колишніх бійців "фашистської Угорщини", сказано у підручнику. Вони ж проявили вандалізм щодо пам'ятників радянським солдатам. Також вони нібито вбили представників органів правопорядку та звичайних громадян Угорщини.

Представник МЗС Угорщини Тамаш Менцер підкреслив, що події 1956 року не були "фашистським повстанням". Того року населення країни повстало проти комуністів, і це факт.

Мартон Томпош із партії "Рух Моментум" запросив посла РФ до Музею "Дім терору", який присвячений подіям 1956 року.

Російський посол в Угорщині Євген Станіславов заявив, що цей матеріал у Мережу виклало агентство "Медуза", яке спеціалізується на поширенні "антиросійських фейків".

Дипломат заявив, що це один із чорнових варіантів майбутнього підручника історії, нібито таких чорнових підручників близько 10 одиниць. При цьому у жодному з підручників повстання 1956 року не названо "фашистським".

Усі події навколо підручника історії Станіславов назвав "зіпсованим телефоном".

Також він відмовився відвідувати Музей "Будинок терору", оскільки його експозицію він знає добре.

Раніше Невзоров розкритикував підручник історії від Чубар'яна, в якому розповідається про Україну, яка сама напала на Росію.

Нагадаємо, військовий експерт Тамар закликав не боятися кількості російських військовослужбовців в Україні, оскільки історія вчить зворотного.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини