30 серпня 2023, 11:46

Африку знову лихоманить: у Габоні військові здійснили переворот, поваливши багаторічну династію

Військові офіцери у Габоні оголосили про відсторонення президента Алі Бонго Ондімби, який править уже близько 14 років.

Африку знову лихоманить: у Габоні військові здійснили переворот, поваливши багаторічну династію

У середу, 30 серпня, військові офіцери Габону, які обіймають доволі високі посади, виступили по ТБ і заявили про те, що не згодні з результатами президентських виборів. Крім того, заколотники розпустили габонські державні інститути й оголосили про повне закриття кордонів, передає Reuters.

"Ми поклали кінець нинішньому режиму", - цитують ЗМІ офіцерів, які повалили президента Ондімбу.

Варто зазначити, що на минулих президентських виборах президент Алі Бонго Ондімба, який обіймає посаду з 2009 року, набрав понад 64% голосів, а його ключовий опонент Альберт Ондо Осса - близько 31%. Таким чином, Ондімба мав вступити вже у свій третій термін.

До речі, незважаючи на сумнівну легітимність повалення Ондімби, є факти, що і він сам виграв вибори з порушеннями законодавства. Так, на виборах практично не було міжнародних спостерігачів, крім того, одразу після виборів влада запровадила у країні комендантську годину та відключила Інтернет. Ці заходи влади викликали додаткові сумніви щодо чесності й об'єктивності виборчого процесу.

Примітно, що династія Ондімба правила Габоном цілих 56 років.

Нагадаємо, у Нігері протестувальники, наблизившись до дипвідомства, зірвали табличку з написом "Посольство Франції у Нігері" та встановили на її місце прапори країни-агресора Російської Федерації.

Зі свого боку, співтовариство країн Західної Африки оголосило Нігеру блокаду та зажадало повернути до влади президента Базума.

Автор: Святослав Рыбальченко

Останні новини