14 серпня 2023, 09:41

У Нігері проросійська хунта раптово вирішила йти на переговори – Reuters

Любителі Росії у Нігері, які захопили владу, намагаються викрутитися з важкої ситуації, в яку загнали свою країну.

У Нігері проросійська хунта раптово вирішила йти на переговори – Reuters

Прокремлівські заколотники у Нігері раптом заговорили про готовність іти на переговори із західноафриканським блоком ECOWAS, пише агентство Reuters із посиланням на високопоставлених ісламських учених із сусідньої Нігерії, які зустрічалися з хунтою.

Журналісти пишуть, що ці вчені, прізвища яких не вказуються, провели переговори з ватажком нігерійських заколотників генералом Абдурахаманом Чіані. Бесіда тривала досить тривалий час, після чого той погодився на мирні переговори.

Reuters також пише, що Чіані, розмовляючи з представниками інтелігенції, начебто наголосив, що Нігер і Нігерія "були не тільки сусідами, а й братами та сестрами, які мають вирішувати проблеми мирним шляхом". Це після того, як його прихильники розгорнули російські прапори та плакати на підтримку російського диктатора Путіна, а Нігерія заявила, що призупиняє Нігеру економічну підтримку, поки там при владі заколотники.

Також повідомляється, як напередодні Чіані відправив делегацію до Гвінеї Конакрі та подякував керівництву цієї країни "за підтримку", що може вказувати на прагнення нігерійської хунти зміцнювати союзи.

Нагадаємо, у Нігері протестувальники, наблизившись до дипвідомства, зірвали табличку з написом "Посольство Франції у Нігері" та встановили на її місце прапори РФ. Також чулися вигуки: "Хай живе Росія! Францію геть!"

Співтовариство країн Західної Африки оголосили Нігеру блокаду та зажадали повернути до влади президента Мохамеда Базума.

Автор: Святослав Рыбальченко

Останні новини