14 серпня 2023, 07:23

Захоплення корабля SUKRU OKAN у Чорному морі російськими піратами все-таки було: у Мережі з'явилися кадри

Російскі окупанти все ж намагалися незаконно захопити корабель SUKRU OKAN, який тримав шлях у бік Румунії.

Захоплення корабля SUKRU OKAN у Чорному морі російськими піратами все-таки було: у Мережі з'явилися кадри

Учора у Мережі з'явилися кадри з борту корабля SUKRU OKAN, на яких можна побачити екіпаж судна, російський військовий вертоліт і окупантів.

Напередодні розгорівся скандал і дискусія щодо чергового порушення РФ норм міжнародного права. Цього разу окупанти відкрили вогонь по кораблю SUKRU OKAN, який перебував в акваторії Чорного моря та тримав курс на один із портів Румунії, інформує канал "Україна 365".

Тривалий час у Мережі публікувалися суперечливі новини щодо інциденту з кораблем, поки ближче до опівночі не з'явилися кадри з борту самого корабля.

Джерело повідомляє, що за 30 миль від узбережжя Туреччини окупанти змусили зупинитися корабель SUKRU OKAN. Опісля за допомогою вертольота на його борт висадилися і самі росіяни, які зробили незаконний обшук.

Під час відльоту та спроби забрати на свій борт усіх окупантів гелікоптер мало не розбився.

На борту корабля перебував турецький екіпаж. В Анкарі заявили, що їм відомо про інцидент у Чорному морі, та зараз триває розгляд.

Згідно з радіосигналами, капітан корабля спочатку вирішив не реагувати на вимоги російської сторони зупинити корабель. Після цього нібито з корабля "Василь Биков" пролунали попереджувальні постріли у повітря.

Українська сторона закликає всі іноземні кораблі, які перебувають у Чорному морі, триматися якомога ближче до північно-західної його частини.

Український міністр Олександр Кубраков назвав поведінку РФ у Чорному морі "черговим нехтуванням правами чорноморських країн".

Учора, 13 серпня, в Офісі президента України назвали НП у Чорному морі справжнісіньким піратством і злочином проти цивільних кораблів.

У МО РФ підтвердили інформацію про те, що окупанти зробили попереджувальний постріл у повітря, після чого на борт судна висадилися військовослужбовці РФ для проведення обшуків.

Пізніше розслідувачі з InformNapalm спростували інформацію про те, що росіяни були на борту корабля. Капітан нібито повністю проігнорував загрози РФ, взявши курс у бік Румунії.

Раніше ми повідомляли, що 13 серпня окупанти відкрили вогонь по кораблю, що тримав курс в один з українських портів.

Нагадаємо, у Мережі з'явилися кадри пробоїн на борту російських кораблів "Оленегорский горняк" і SIG.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини