26 травня 2023, 07:50

Новий СРСР не пройде: Токаєв нагадав Путіну, для яких цілей створювався ЄАЕС

Президент Казахстану Токаєв дав зрозуміти Путіну, що для його країни інтеграція в ЄАЕС має насамперед економічний характер.

Новий СРСР не пройде: Токаєв нагадав Путіну, для яких цілей створювався ЄАЕС

Учора, 25 травня, у РФ відбувся черговий форум ЄАЕС, на якому Касим-Жомарт Токаєв заявив Путіну про небажання відтворювати новий СРСР. Для його країни головним у цьому союзі мають бути економічні вигоди.

Під час свого виступу очільник Казахстану чітко дав зрозуміти, що для його країни інтеграція в ЄАЕС має насамперед економічний характер, як це і було прописано у статуті організації у 2015 році, інформує "Деловой Казахстан".

Усі інші сфери інтеграції мають місце бути, але виключно через призму економіки, підкреслив Токаєв.

Токаєв також заявив, що сам ЄАЕС уже розвалився на дві частини. По один бік опинилися Росіята Білорусь, які створюють свою Союзну державу. При цьому ці ж країни на двох мають одну ядерну зброю, висміяв Токаєв РФ і РБ.

У другу частину потрапили Вірменія, Казахстан і Киргизстан, у яких зовсім інше поняття слова "інтеграція".

Економічна інтеграція в ЄАЕС уже відбувається з порушенням домовленостей від 2015 року. Спочатку був принцип "свободи та недискримінаційний доступ до інфраструктури". Однак у 2022 році РФ неодноразово зупиняла експорт казахстанської нафти через термінал Новоросійськ, саме тому з 2023 року Казахстан знайшов альтернативний шлях через Баку.

Казахстан уже занепокоєний амбіціями Кремля, особливо після вторгнення армії Путіна в Україну 2022 року.

Влада Казахстану вже зараз взялася за реформування своєї армії, а також розпочато активну підготовку до так званої "гібридної війни", що передбачає кібератаки, втручання у вибори тощо.

Ще у березні 2023 року Токаєв під час зустрічі з Блінкеном підтвердив намір розвивати стратегічну співпрацю з США.


Раніше ми повідомляли, що, за словами Токаєва, отримавши ядерну зброю, Білорусь тепер становить небезпеку для стан ЄАЕС.

Нагадаємо, що на територію Казахстану не пустили депутата Держдуми РФ Затуліна, який висуває претензії на низку регіонів.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини