22 березня 2023, 20:39

У ПАР зробили уточнення щодо питання візиту Путіна та його можливого арешту

Влада ПАР повідомила про намір обговорити з Росією візит Путіна на саміт БРІКС.

У ПАР зробили уточнення щодо питання візиту Путіна та його можливого арешту

Південно-Африканська Республіка, яка ратифікувала основні документи МКС і зобов'язалася виконувати його рішення, зробила нову заяву щодо можливого візиту президента РФ Володимира Путіна, підозрюваного судом Гааги у незаконній депортації українських дітей, до Дурбана на саміт БРІКС.

Глава МЗС ПАР Наледі Пандор повідомила, що влада республіки планує провести консультації з російською стороною щодо участі Путіна у саміті БРІКС, передає журналістка Софі Мокоену у своєму Twitter-акаунті.

За словами міністра закордонних справ ПАР, влада розгляне положення законодавства республіки щодо ордера МКС на арешт російського президента, а також проведе консультації всередині зовнішньополітичного відомства і з представниками РФ з цього питання.

Раніше у ПАР, коментуючи ордер МКС на арешт Путіна та майбутній у серпні саміт БРІКС, повідомили, що "знають про свої юридичні зобов'язання, але до зустрічі у Дурбані продовжать взаємодіяти з усіма зацікавленими сторонами".

Тим часом ще одна країна БРІКС заявила про намір виконати рішення суду Гааги щодо Путіна. Йдеться про Бразилію, влада якої повідомила, що візит до країни російського президента "безсумнівно, спричинить наслідки" для нього.

Нагадаємо, про готовність заарештувати Путіна повідомила і влада Німеччини у разі його приїзду на територію ФРН. У Берліні наголосили: усі країни, які визнають юрисдикцію МКС, мають виконувати його рішення.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Артем Малиновский

Останні новини