22 березня 2023, 08:05

У Білому домі відреагували на підсумки візиту Сі Цзіньпіна до Москви та його ставлення до війни в Україні

У Білому домі поки що не бачать приводів для оптимізму після нещодавньої зустрічі Сі Цзіньпіна та Путіна.

У Білому домі відреагували на підсумки візиту Сі Цзіньпіна до Москви та його ставлення до війни в Україні

20 та 21 березня лідер КНР провів зустрічі з главою Кремля. Одна проходила за зачиненими дверима близько чотирьох годин, а друга вже була відкрита, на якій були присутні багато чиновників РФ.

Представник Ради нацбезпеки США Джон Кірбі сильно сумнівається у неупередженості Китаю щодо війни в Україні, інформує CNN.

У Білому домі дали зрозуміти, що якщо Китай справді так хоче зупинити війну в Україні, то Сі Цзіньпін міг би за бажання натиснути на Путіна, щоб той вивів війська. Однак цього не сталося, а отже немає сенсу говорити про неупередженість КНР у питанні війни в Україні.

У Білому домі все ще вивчають спільну заяву Путіна та Сі Цзіньпіна, однак на цьому етапі там не бачать оптимізму від зустрічі лідерів КНР і РФ. Ба більше, зі слів Кірбі, він також не бачить рухів з боку Пекіна до того, щоб якнайшвидше зупинити війну.

У Білому домі підтвердили готовність президента США поспілкуватися з лідером Китаю, проте дата поки що не називається.

За рік війни в Україні лідер КНР так жодного разу і не виходив на зв'язок із Зеленським. А ось Київ уже запросив Пекін взяти участь в обговоренні "формули миру" від президента України.

Раніше аналітики з ISW озвучили нові докази того, що Путін не надто задоволений підсумком візиту Сі Цзіньпіна до Москви.

Нагадаємо, у Міноборони Британії відреагували на заяви Путіна про те, що нові снаряди для ЗСУ містять ядерний компонент.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!!!

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини