22 березня 2023, 07:58

Британія спіймала Путіна на черговій брехні, коментуючи ситуацію навколо снарядів зі збідненим ураном

Путін знову дезінформує світову громадськість, говорячи про наявність у снарядах від Британії якихось ядерних компонентів.

Британія спіймала Путіна на черговій брехні, коментуючи ситуацію навколо снарядів зі збідненим ураном

Напередодні уряд Британії анонсував постачання ЗСУ снарядів зі збідненим ураном, щоб краще вражати ціль. Путін щойно почув слово "уран", одразу ж вирішив, що боєприпаси містять ядерні компоненти.

Учора, 21 березня, у Міноборони Британії відповіли на звинувачення Путіна щодо снарядів із ядерними компонентами, інформує Sky News.

У міністерстві наголосили, що збіднений уран - стандартний компонент у снарядах і він не має жодного стосунку до ядерної зброї. Це прекрасно знають у РФ і особисто Путін, а отже він просто займається дезінформацією.

Учора глава Кремля заявив, що Росія обов'язково відповість на постачання Україні снарядів такого типу.
Експерти вирішили розібратися у темі. Збіднений уран - це матеріал, який отримують шляхом видалення великого відсотка високорадіоактивної форми урану з природної уранової руди. Новий матеріал менш радіоактивний і випускає тільки альфа-частинки, які не здатні проникнути в організм людини через шкіру.

Він може становити серйозну загрозу для здоров'я людини, якщо цей компонент проковтнути або вдихнути.

Експерти з Інституту досліджень роззброєння ООН підкреслюють, що снаряди зі збідненим ураном - це не ядерна зброя. Снаряди з таким компонентом легше можуть пробити броню танка завдяки своїй щільності й іншим фізичним властивостям.

Британська армія використовувала цей матеріал у своїх снарядах "десятиліттями", заявило Міністерство оборони у відповідь на коментарі російського лідера.

"Це стандартний компонент і не має жодного відношення до ядерної зброї або можливостей", - йдеться у повідомленні Міноборони.

Раніше ми повідомляли, що Путін почав погрожувати Заходу ядерною зброєю у відповідь на можливе постачання в Україну снарядів зі збідненим ураном.

Нагадаємо, крім танків Challenger 2, Лондон готовий почати постачати Україні снаряди зі збідненим ураном.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини