19 березня 2023, 18:18

Перша країна ЄС оголосила про готовність заарештувати Путіна: як відреагували у РФ

Німеччина готова заарештувати російського президента, якщо він приїде на німецьку територію.

Перша країна ЄС оголосила про готовність заарештувати Путіна: як відреагували у РФ

Влада Німеччини першою оголосила про готовність виконати ордер Міжнародного кримінального суду на арешт президента РФ Володимира Путіна, підозрюваного у незаконній депортації українських дітей. Він буде затриманий, якщо приїде на територію ФРН.

Таку заяву зробив глава Мін'юсту Німеччини Марко Бушман, інформує Zeit.

За словами міністра, суд Гаги звернеться до Інтерполу та до всіх держав, які визнають його юрисдикцію, та попросить про виконання ордера. Тоді ФРН буде зобов'язана заарештувати російського президента, якщо він відвідає німецьку землю.

Очільник Мін'юсту додав: усі країни, які ратифікували Римський статут, мають виконувати рішення Міжнародного кримінального суду.

Радник Офісу президента України Михайло Подоляк позитивно ставиться до того, що саме Німеччина першою заявила про готовність виконати ордер МКС.


Заяву глави Мін'юсту Німеччини встигли вже прокоментувати і у Москві. Голова Слідчого комітету РФ Олександр Бастрикін доручив центральному апарату дати "правову оцінку" висловлюванню німецького міністра.

Нагадаємо, ЗМІ звернули увагу на плани Путіна відвідати країну, яка визнає юрисдикцію МКС. Йдеться про візит російського президента на саміт БРІКС, який у серпні цього року пройде у Південно-Африканській Республіці. Влада ПАР повідомила, що знає про свої юридичні зобов'язання, але до саміту "продовжить взаємодіяти з усіма зацікавленими країнами".

Раніше опозиція в Угорщині закликала уряд відкликати посла Угорщини з РФ після рішення суду Гааги щодо Путіна.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Артем Малиновский

Останні новини