8 березня 2023, 11:19

Потік західної зброї "перетворився зі струмка на річку" – The Economist

Україна готується до потужного, всеохоплюючого контрнаступу, на це вказує низка ознак.

Потік західної зброї "перетворився зі струмка на річку" – The Economist

ЗМІ пишуть про значне збільшення надходження в Україну західної військової допомоги, що пов'язано з підготовкою ЗСУ до нового удару по окупантах.

Як зазначає видання The Economist, потік західної зброї "перетворився зі струмка на річку", а також повним ходом триває навчання українських солдатів.

Наприкінці лютого Сполучені Штати оголосили про новий пакет військової допомоги Україні на суму 2 млрд доларів. Вона допоможе посилити протиповітряну оборону країни та здатність наших воїнів відбивати російську агресію.

У матеріалі йдеться, що 40% з усієї військової допомоги, обіцяної Пентагоном від початку війни (понад 8 мільярдів доларів), надійшло за три останні місяці з 9 грудня 2022 року.

При цьому у Білому домі озвучили причини, чому США допомагали та допомагатимуть Україні. Джон Кірбі заявив, що поразка України коштувала б США не тільки великих грошей, а й "американської крові".

Наростила обсяги поставок озброєнь для ЗСУ і Німеччина. Тільки у січні 2023 року допомога Берліну склала дві третини від загальної кількості, відправленої Україні за весь минулий рік.

The Economist резюмує, що майже третина української армії незабаром буде забезпечена за стандартами НАТО, а у Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного у підпорядкуванні будуть три нові армійські корпуси по 20 тисяч висококваліфікованих і навчених солдатів. Вони будуть кістяком наступу на окупантів.

Повідомлялося, Франція таємно передала ЗСУ ПТРК Akeron MP, і вони вже працюють на фронті.

Також США готові вперше передати Україні ракети класу "повітря - повітря", однак є одна перешкода.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!!!

Автор: Марина Журавлева

Останні новини