8 березня 2023, 08:10

США готують серйозну відповідь владі Грузії через скандальний законопроєкт про іноагентів

Сполучені Штати попереджають про наслідки для грузинської влади щодо ситуації навколо проросійського закону про іноагентів.

США готують серйозну відповідь владі Грузії через скандальний законопроєкт про іноагентів

Грузія повстала: у Тбілісі спалахнули масові заворушення біля будівлі парламенту на проспекті Руставелі, почалися сутички. Вночі правоохоронним органам вдалося відтіснити протестувальників, але у країні назріває революція. Причиною є ухвалення 7 березня парламентом Грузії у першому читанні законопроєкту "Про прозорість іноземного впливу", який, по суті, копіює російський закон про іноагентів.

У США готують заходи у відповідь на те, що відбувається у Грузії.

Як повідомляє Тelegram-канал "Україна 365", ситуацію прокоментував керівник прес-служби Держдепартаменту Нед Прайс.

Він засудив розгін поліцейськими народного мітингу у Тбілісі та заявив, що протестувальники у Грузії повинні мати можливість вільно збиратися, щоб висловлювати свою позицію.

Прайс додав, що Сполучені Штати не відкидають можливості запровадження санкційних заходів щодо представників влади закавказької держави через ситуацію навколо закону про іноагентів.

Головний дипломат Євросоюзу Жозеп Боррель також обурився через законопрект. За його словами, він несумісний із цінностями ЄС і суперечить мріям Грузії вступити до Євросоюзу.

Нагадаємо, президент Грузії Саломе Зурабішвілі пообіцяла ветувати скандальний закон, через який у Тбілісі спалахнули масові заворушення.

Раніше повідомлялося, що розгляд документа супроводжувався резонансом у суспільстві, а грузинські депутати навіть побилися під час обговорення ініціативи. Зараз демонстранти перебувають за барикадами силовиків. Поліція розганяла активістів водою та сльозогінним газом.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!!!

Автор: Марина Журавлева

Останні новини