7 березня 2023, 22:34

Повстання у Грузії: президент Зурабішвілі стала на бік протестувальників і дала обіцянку

Президент Грузії Саломе Зурабішвілі пообіцяла ветувати скандальний закон, через який у Тбілісі спалахнули масові заворушення.

Повстання у Грузії: президент Зурабішвілі стала на бік протестувальників і дала обіцянку

Грузія опинилася на порозі нової революції через скандальний законопроєкт про іноагентів. Президент країни Саломе Зурабішвілі стала на бік повсталого народу, пообіцявши, що ветує документ.

Глава Грузії звернулася з терміновим зверненням до народу зі Сполучених Штатів, де перебуває з робочою поїздкою. Його вона опублікувала ввечері 7 березня у Facebook.

"Я стою у Нью-Йорку, і за мною статуя Свободи. Це є символом, заради чого Грузія боролася завжди... Я поруч із вами, тому що сьогодні ви представляєте вільну Грузію... Ніхто не має права забирати у вас ваше майбутнє. Ніхто не має права ставити пастки... Це станеться не сьогодні та не завтра, але законопроєкт має бути відкликаний", - заявила президентка.

Вона пообіцяла, що законопроєкт, який обурив громадськість Грузії, не буде нею підписаний і, відповідно, не набуде чинності.

Відомо, що грузинська делегація на чолі з Зурабішвілі достроково перервала візит до Сполучених Штатів і повертається додому для врегулювання ситуації.

Грузія сьогодні повстала через те, що парламент у першому читанні ухвалив законопроєкт про іноземних агентів. Він виявився дуже схожим на російський закон, який дозволив Кремлю зачистити у країні незалежні медіа й опозицію. Десятки тисяч людей вийшли на вулицю, спалахнули заворушення та сутички з поліцією. Застосовувалися, зокрема, "коктейлі Молотова".

Тим часом Грузія дрейфує у бік Кремля, вважають у The Economist.

Ми також писали, що Данілов відкинув ідею президента Грузії "причепитися" до угоди України та РФ.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини