7 березня 2023, 09:08

"Або переговори, або буде більше масла у вогонь", – у МЗС Китаю дорікнули США, говорячи про війну в Україні

Міністр закордонних справ Китаю Цинь Ган провів паралелі між підтримкою Росії Пекіном і допомогою Сполучених Штатів Тайваню.

"Або переговори, або буде більше масла у вогонь", – у МЗС Китаю дорікнули США, говорячи про війну в Україні

Пекін позиціонує себе як миротворця у війні в Україні, водночас уникає терміну "вторгнення", а дипломатичні й економічні зусилля КНР спрямовані на підтримку Москви, яка напала на українську територію. Після бурхливих анонсів Китай презентував свій "мирний план", що складається з 12 пунктів, які закликають дотримуватися суверенітету. Ідея Пекіну про те, як швидше закінчити війну в Україні, припала до душі лише Москві, оскільки документ вигідний виключно Кремлю. Китайський план із врегулювання конфлікту розкритикував, зокрема, і президент Америки Джо Байден.

Крім того, у Вашингтоні попередили Пекін про наслідки військової допомоги країні-агресору РФ. У КНР відреагували.

Як пише CNN, Цинь Ган, говорячи про війну в Україні, заявив: "Або переговори, або буде більше масла у вогонь".

Під час прес-конференції головний дипломат Китаю відкинув надання зброї будь-якій зі сторін і дорікнув американцям.

Ган зазначив, що "Китай не створив кризу, він не є стороною кризи (маються на увазі наслідки від вторгнення РФ в Україну - ред.)", і порівняв будь-яку можливу військову підтримку Росії Пекіном із продажем зброї Штатами острову Тайвань.

"Чому США просять Китай не постачати зброю Росії, тоді як вони продовжують продавати зброю Тайваню?" - публічно задався питанням дипломат.

У своїй промові він ще раз підтвердив давню риторику Пекіну та відмовився заперечувати ймовірне військове захоплення Тайваню.

Повідомлялося, що США вже обговорюють із союзниками введення санкцій проти Китаю, якщо він надасть військову допомогу Росії.

Нагадаємо, про "червону лінію" попередив Китай і в Євросоюзі.

Раніше Портников розповів, як Китай, який не ризикує відкрито воювати з РФ, може повернути собі Далекий Схід.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!!!

Автор: Марина Журавлева

Останні новини