1 березня 2023, 10:18

"На зло" Медведєву та Путіну: США перекинули в Європу літак "судного дня"

США перекинули в Ісландію літак "судного дня" E-6B Mercury.

"На зло" Медведєву та Путіну: США перекинули в Європу літак "судного дня"

Літак E-6B Mercury виконує функції командного пункту ВМС США, а також призначений для забезпечення резервної системи зв'язку з атомними підводними човнами з балістичними ракетами.

На тлі призупинення РФ договору про СНО та постійних погроз застосування ядерної зброї у Вашингтоні ухвалили рішення перекинути в Європу літак "судного дня". Інформацію підтвердили у прес-службі командування військ США в Європі на своїй сторінці у Twitter.

Напередодні джерело повідомило, що літак виконуватиме операції у зоні відповідальності командування США в Європі.

Відомо, що члени екіпажу насамперед відвідали Посольство США, а також поспілкувалися з колегами з Ісландії.

Літак E-6B Mercury розроблено американською компанією Boeing 1987 року. Взятий на озброєння у 1989 році. Загалом випущено 16 таких літаків.

Він безпосередньо тримає зв'язок із підводним човном класу Ohio. На борту підводного човна може перебувати до 24 ракет типу Trident II D5, здатних нести ядерний боєзаряд.

Експерти не виключають, що на такий крок у Вашингтоні пішли після того, як 28 лютого Путін підписав указ про припинення РФ договору СНО.

У НАТО й у Білому домі такий крок Путіна назвали "великою помилкою".

Водночас у Кремлі такий свій крок аргументували тим, що США винні у багатьох бідах РФ, включно з договором СНО.

Раніше у британській розвідці розповіли, чому РФ стала запускати дрони-камікадзе не тільки з боку південного, а й північного кордону України.

Нагадаємо, Путіну терміново потрібен перепочинок у війні, щоб налагодити виробництво зброї у РФ на тлі санкцій з боку Заходу.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини