23 лютого 2023, 07:43

ЗМІ: у США готові надати докази про плани Китаю допомогти РФ зброєю

У США готові оприлюднити інформацію розвідки, яка свідчить про те, що КНР роздумує над питанням постачання до РФ летальної зброї.

ЗМІ: у США готові надати докази про плани Китаю допомогти РФ зброєю

Днями у КНР дуже гнівно відреагували на заяви Вашингтона про готовність почати постачання летальної зброї у РФ для війни проти України. У Пекіні попросили Вашингтон не втручатися не у свою справу, а пізніше у МЗС КНР навіть заявили, що таку можливість вони навіть не розглядають.

Учора, 22 лютого, журналісти Wall Street Journal з посиланням на анонімні джерела у Білому домі, опублікували статтю, в якій йдеться про спроби КНР почати постачати зброю Росії.

Під час конференції з безпеки у Мюнхені держсекретар США Ентоні Блінкен вперше публічно звинуватив Китай у спробах почати постачати РФ летальну зброю.

Під час конференції Блінкен і Ван І провели зустріч тет-а-тет, яка завершилася не так добре, як хотіли у США.

Не виключено, що Блінкен оприлюднить розвіддані щодо Китаю та поставок зброї Росії під час засідання Радбезу ООН напередодні річниці вторгнення РФ в Україну.

За словами американських і європейських офіційних осіб, останніми тижнями західні країни отримали інформацію про те, що Пекін може припинити своє попереднє самообмеження на постачання зброї до Росії, хоча, схоже, Китай ще не ухвалив остаточного рішення. За словами офіційних осіб, раніше Пекін виявляв обережність, обмежуючи свою підтримку фінансовою допомогою та закупівлями нафти, але, згідно з останніми оцінками розвідки, ця позиція, схоже, змінюється.

Учора офіційний представник Держдепу США Нед Прайс заявив, що Вашингтон уважно спостерігає за Пекіном, щоб зрозуміти, чи готовий той піти на поводі у Москви щодо постачання летальної зброї.

Оскільки війна наближається до своєї річниці, США працюють з іншими західними країнами, щоб продемонструвати свою рішучість підтримувати Україну, посилити тиск на Москву та застерегти Китай від активнішої участі у підтримці Москви. Президент Байден у понеділок відвідав Київ уперше після торішнього вторгнення, пообіцявши свою підтримку.

Потенційна конфронтація з Китаєм через смертоносну допомогу виникає на тлі ескалації напруженості між Пекіном і Вашингтоном через західну кампанію з тиску на Росію, яка почала повномасштабне вторгнення в Україну у лютому 2022 року. За останній рік Китай допоміг Москві, купуючи російську нафту й експортуючи комерційні товари, включно з мікрочіпами та дронами, які також мають військове застосування.

Раніше у Китаї звинуватили США у тому, що це вони постачають зброю на поле бою, а Пекін поки що стоїть осторонь.

Крім того, у КНР заявили, що вони ніколи не готували "мирний план" щодо України, а створили документ, у якому висвітлюється позиція Пекіна з цього приводу.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини