7 лютого 2023, 08:15

Уперше за 200 років Швейцарія може переступити через статус нейтральності: ЗМІ озвучили деталі

Уперше через війну в Україні Швейцарія може відмовитися від багатовікового статусу нейтральної держави.

Уперше за 200 років Швейцарія може переступити через статус нейтральності: ЗМІ озвучили деталі

1815 року Швейцарія офіційно стає нейтральною країною, та для її громадян це не порожня формальність. Однак уперше уряд може порушити нейтральність через позицію жителів щодо війни в Україні.

Напередодні журналісти ресурсу Reuters опублікували статтю, в якій ідеться про можливість дати добро іншим країнам на передачу Україні зброї, яку було придбано у Швейцарії.

Через можливий новий наступ російської армії в Україні відразу два парламентські комітети Швейцарії виступають за пом'якшення правил продажу зброї.

Лідер партії FDP Тьєррі Буркарт заявив, що, з одного боку, Швейцарія давно є нейтральною країною, але, з іншого, вона також є невід'ємною частиною Західного світу.

З 1815 року у країні діє ембарго на непостачання зброї всім країнам, що воюють. Деякі політики закликають відмовитися від права вето, інакше тим самим вони автоматично підтримають РФ у війні проти України. Швейцарія не має забороняти іншим країнам передавати зброю Україні, закуплену у Швейцарії.

Не так давно компанія Sotomo провела соціологічне опитування, яке показало, що 55% жителів Швейцарії підтримують реекспорт зброї в Україну.

Найцікавіше, що ця тема розділила партію SVP на два табори. Історично партія є правою та завжди виступає в усіх питаннях за повний нейтралітет.

Один із членів партії Девід Цубербюлер заявив, що передача зброї Україні "зруйнує основу миру самої Швейцарії". А ось його однопартієць Вернер Зальцманн проти такої позиції. Нейтралітет у війні проти України негативно позначається на оборонному секторі країни.

Директор компанії SwissMem Штефан Брупбахер заявив, що через нейтральність Швейцарії багато країн відмовляються інвестувати в економіку країни.

Раніше швейцарські ЗМІ розсекретили документи, згідно з якими Гундяєв був агентом КДБ і шпигував у країні на користь СРСР у 1970-х роках.

Нагадаємо, уряд Швейцарії заморозив російські активи в країні на суму в 7,2 млрд євро.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини