1 лютого 2023, 21:56

Грузія дрейфує у бік Кремля – The Economist

Вплив Росії на Грузію посилюється, вважають експерти британського видання The Economist.

Грузія дрейфує у бік Кремля – The Economist

Впливове видання The Economist випустило вельми тривожну статтю про Грузію. Автори дійшли думки, що країна дедалі сильніше підпадає під вплив Москви.

Назва статті вельми примітна: "Грузія дрейфує в орбіту Кремля. Колись Захід бачив у ній маяк свободи". Присвячена вона здебільшого Михайлу Саакашвілі, який повільно вмирає у грузинській в'язниці, але не тільки.

Загалом автори приходять до думки, що сьогоднішня Грузія менш авторитарна, ніж Росія. Однак країна почала кренитися у бік від демократії. Влада пресує опозицію та затягує європейську інтеграцію.

"Політична опозиція перебуває під наглядом. Заявка Грузії на отримання статусу кандидата від ЄС була надіслана у червні минулого року зі списком із 12 вимог, які уряд, схоже, не поспішає виконувати", - ідеться у статті.

Дивно, але Грузія, яка зазнала у 2008 нападу з боку РФ і чиї 20% території окуповані досі росіянами, почала активно зближуватися з Москвою. Країна 2022 року не тільки відмовила Києву у військовій допомозі, а й навіть не стала приєднуватися до західних санкцій проти Росії після повномасштабного вторгнення.

На те, що Грузія йде не тим шляхом, говорить історія Саакашвілі. За два роки у в'язниці опозиціонер перетворився на тінь самого себе. Зараз він переведений у тюремну лікарню на околиці Тбілісі у жахливому стані. Експерти підозрюють, що політика, який є ворогом Кремля, труять.

Зазначимо, що грузинський народ, на відміну від влади, на 100% підтримує Україну в її боротьбі з російською агресією і далеко не тільки на словах. Приблизно тисяча грузинських добровольців сьогодні б'ється на українських фронтах, жертвуючи своїм здоров'ям і життями.

Влада Грузії пояснює свою відмову від допомоги Україні побоюванням, що це втягне країну в нову війну з РФ. Ці страхи дуже сильні. Експлуатуєтаі підігріває такі настрої партія "Грузинська мрія" Бідзіни Іванішвілі, що має тісні зв'язки з Кремлем.

Раніше президент Грузії запропонувала включити питання звільнення Абхазії та Південної Осетії у майбутню можливу мирну угоду Києва та Москви.

Ми також писали, що Данілов відкинув ідею президента Грузії "причепитися" до угоди України та РФ.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини