29 грудня 2022, 16:37

Пашинян відкрито виступив проти РФ і знайшов заміну російським миротворцям у Карабасі

Прем'єр-міністр Вірменії заявив, що Росія не в змозі забезпечити стабільність у зоні карабаського конфлікту.

Пашинян відкрито виступив проти РФ і знайшов заміну російським миротворцям у Карабасі

Глава уряду Вірменії Нікол Пашинян знову публічно розкритикував Росію, звинувативши її у нездатності забезпечити безпеку у Карабасі.

Виступаючи на засіданні уряду, прем'єр закликав російську сторону виступити з чітким поясненням обстановки у Лачинському коридорі та заявив, що Москві слід звернутися до Радбезу ООН для направлення міжнародного миротворчого контингенту до Карабаху, якщо російські миротворці з "об'єктивних або суб'єктивних" причин не можуть виконати взяті на себе зобов'язання, передають вірменські ЗМІ.

За словами Пашиняна, Єреван "є прихильником присутності російського миротворчого контингенту у Карабасі, але поведінка російських миротворців неприйнятна". Вірменська сторона продовжить тісну взаємодію з Росією й іншими міжнародними партнерами з метою недопущення ескалації ситуації у регіоні, додав прем'єр.

Крім того, глава уряду Вірменії виступив зі звинуваченнями на адресу Азербайджану, заявивши, що є свідчення "про підготовку азербайджанською стороною провокації".

Нагадаємо, минулого тижня Пашинян заявив, що російські миротворці так і не забезпечили безперешкодний прохід Лачинським коридором, який з'єднує Вірменію з Карабахом. За словами прем'єра, зобов'язання, закріплені у тристоронній угоді, не виконуються.

Раніше Пашинян повідомив про збереження напруженості у Карабасі й додав, що зростання напруженості фіксується саме у зоні відповідальності російських миротворців.


ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Артем Малиновский

Останні новини