13 жовтня 2022, 23:06

ЗМІ дізналися про спроби Путіна налаштувати лідерів Азії проти Заходу

Президент Росії прагне розпалити антизахідні настрої серед азійських лідерів.

ЗМІ дізналися про спроби Путіна налаштувати лідерів Азії проти Заходу

Ізольований західною спільнотою президент РФ Володимир Путін намагається перетягнути на свій бік лідерів держав Азії, прагнучи настроїти їх вороже до колективного Заходу.

Такого висновку дійшли аналітики Reuters, оцінюючи засідання Наради щодо взаємодії та заходів довіри в Азії, що відбулося в Астані.

Під час своєї промови перед азіатськими лідерами у столиці Казахстану російський президент порушив тему, яку він почав активніше просувати після серії поразок армії РФ в Україні. Йдеться про створений російською пропагандою наративу, ніби "Москва веде боротьбу із Заходом за створення більш справедливого світу".

На тлі посилення антиросійських санкцій глава Кремля змістив акценти з боротьби з "фашистами" у Києві на протистояння колективному Заходу, йдеться у матеріалі.

Виступаючи у четвер, Путін назвав Захід "неоколоніальною державою", яка нібито намагається не допустити розвитку решти світу. При цьому російський диктатор вважає, що "світ стає по-справжньому багатополярним", і наголосив на "важливій ролі Азії у цьому процесі".

Намагаючись заручитися підтримкою західних держав, Путін має на меті й економічні цілі - прагнення перенаправити сировинний експорт Росії на азіатські ринки через складність його реалізації на Заході в умовах дії санкцій, резюмували експерти.

Нагадаємо, колишній радник держсекретаря США Метью Брайза вважає, що Китай активніше виступатиме проти Росії у разі ескалації війни в Україні. Пекін не зацікавлений у воєнному конфлікті в Україні, бо це підриває економічну та політичну стабільність.

Раніше влада США відкрито попередила Китай про серйозні наслідки у разі підтримки Росії у війні проти України.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Артем Малиновский

Останні новини