27 вересня 2022, 07:16

Білорусь не готова розміщувати російські військові бази на своїй території

Незважаючи на геополітичні умови, МЗС Білорусі негативно дивиться на ідею розміщення військових баз на території країни.

Білорусь не готова розміщувати російські військові бази на своїй території

Білорусь, незважаючи на "дружні" відносини з Росією, не поспішає розміщувати на своїй території російські військові бази. У Міністерстві оборони країни їхню появу вважають зараз недоцільною.

Як передає видання РІА "Новости", міністр оборони Білорусі, присутній на Генасамблеї ООН, заявив, що це питання вже обговорювалося та неодноразово, проте поки що сторони не дійшли консенсусу.

"З урахуванням сучасного рівня розвитку технологій немає сенсу сьогодні розміщувати бази озброєння на іноземних територіях", - заявив Володимир Макей.

На думку міністра, Росія може з успіхом розміщувати свою техніку у Смоленській області, при цьому ефективність цього буде на порядок вищою, ніж утримувати військовий об'єкт на білоруській території. У той же час Макей припустився можливості розміщення ядерного озброєння, але тільки "якщо цього вимагатиме ситуація".

Раніше повідомлялося, що на нещодавно проведених військових навчаннях армія Білорусі відпрацьовувала сценарій захоплення території України.

Також відомо, що Литва зміцнила державний кордон і поставила загороджувальний паркан на ділянці кордону з Білоруссю.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Ольга Пилипенко

Останні новини