24 вересня 2022, 17:07

Іран офіційно відреагував на звинувачення України щодо продажу РФ дронів Shahed-136

Тегеран відкидає звинувачення Києва про продаж Росії дронів-камікадзе та заявляє про "вплив третіх країн".

Іран офіційно відреагував на звинувачення України щодо продажу РФ дронів Shahed-136

Влада Ірану вперше офіційно відреагувала на звинувачення України щодо поставок Російської Федерації дронів-камікадзе Shahed-136, які російська армія використовує для завдання ударів по українській території. Тегеран відкидає звинувачення української сторони, наполягаючи, що вони нібито ґрунтуються "на непідтвердженій інформації".

З такою заявою виступив речник іранського зовнішньополітичного відомства Насер Канані, інформує "РБК-Україна" з посиланням на іранські ЗМІ.

Прес-секретар МЗС Ірану висловив жаль з приводу погіршення українсько-іранських дипломатичних відносин і заявив, що Ісламська Республіка нібито займає нейтральну позицію у війні, розв'язаній Росією проти України. За словами Канані, міністр закордонних справ Ірану провів не одну зустріч із російським колегою у спробах "допомогти у вирішенні кризи".

На закінчення спікер іранського МЗС поскаржився на якісь "треті країни", які, за його словами, "впливають на Київ і намагаються зруйнувати відносини Ірану та України".

Нагадаємо, напередодні президент України Володимир Зеленський доручив МЗС вжити відповідних заходів у відповідь на використання Росією іранських безпілотників на полі бою. Дрони-камікадзе іранського виробництва стали активно застосовуватися російською стороною для завдання ударів по українських населених пунктах.

Пізніше зовнішньополітичне відомство України позбавило іранського посла акредитації, а також значно скоротило дипперсонал цієї близькосхідної країни.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Артем Малиновский

Останні новини