1 вересня 2022, 08:04

Президент Узбекистану Мірзійоєв пояснив, чому він і його нація не пробачать радянському режиму

Глава Узбекистану Шавкат Мірзійоєв наголосив, що за часів СРСР радянський режим намагався знищити узбецьку націю.

Президент Узбекистану Мірзійоєв пояснив, чому він і його нація не пробачать радянському режиму

Учора, 31 серпня, президент Узбекистану Шавкат Мірзійоєв заявив, що за часів СРСР радянський уряд всіляко пригнічував націю, яка прагнула стати вільною. Ці історичні події просто забути неможливо.

Напередодні Мірзійоєв відвідав меморіальний комплекс жертв репресій "Шахідлар хотірасі", де й висловив свою думку, інформує прес-служба глави Узбекистану.

За роки існування СРСР було репресовано 100 тисяч узбеків, 13 тисяч із яких розстріляли. Ці люди знали не одну мову, а від двох до трьох. Вони були "великими героями", і їх знищила радянська влада, щоб вони не змогли звільнити Узбекистан, заявив Мірзійоєв.

Глава держави заявив, що історики ще до кінця не вивчили кількість жертв радянського періоду. Він із бюджету країни виділить додаткове фінансування на пошук архівних документів, щоб відновити історичну справедливість.

Найгучніші репресії часів СРСР - справа проти джадідів і "бавовняна справа".

Такі події забути та пробачити неможливо, заявив Мірзієєв.

Узбекистан увійшов до складу СРСР 1924 року, а 31 серпня 1991 року ухвалив декларацію про незалежність.

Раніше ми повідомляли, що новою мішенню для гібридної російської агресії ФСБ обрали Узбекистан, який став віддалятися від Росії.

Нагадаємо, Узбекистан і Таджикистан можуть передати Україні близько 100 вертольотів і літаків, які стоять у них на зберіганні після вивезення їх із Афганістану.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!!

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини