2 серпня 2022, 16:18

ВПС Китаю наблизилися до буферної зони Тайванської протоки, Пентагон готовий відповісти – Reuters

Китайські військові літаки пролетіли над лінією, що розділяє Тайванську протоку, перед очікуваним візитом Пелосі, повідомляють джерела Reuters.

ВПС Китаю наблизилися до буферної зони Тайванської протоки, Пентагон готовий відповісти – Reuters

ВПС Китаю пролетіли над лінією, що розділяє Тайванську протоку, повідомляє інформагентство Reuters. Літаки жодної зі сторін зазвичай не перетинають цю лінію. Ця межа є буферною зоною, встановленою 1954 року США, але Пекін її не визнав.

Китайські винищувачі спрямовані на патрулювання.

Reuters повідомляє, що кілька літаків ВПС Китаю пролетіли поблизу цієї лінії.

У свою чергу, Тайвань підвищив боєздатність у відповідь на військові навчання, що проводяться Китаєм, з бойовими стрільбами у Тайванській протоці. Також було піднято винищувачів.

Тим часом літак Пелосі чітко летить у бік Тайваню.

Більше того, ЗМІ Тайваню повідомляють, що зовнішні острови перейшли у стан "бойової готовності". Востаннє це сталося під час кризи у Тайванській протоці 1996 року. Підвищена активність військових продовжує спостерігатися і у Китаю, де помічено перевезення міжконтинентальної ракети DF5b. Вона має ймовірну дальність 12-15 000 км і може нести 3-8 водневих боєголовок.

У той же час вже з'являються подробиці очікуваного візиту Пелосі до Тайваню, про які пише China Times.

Вибір часу для візиту Пелосі буде непростим для КНР, оскільки китайський лідер Сі сподівається уявити себе сильним і рішучим політиком напередодні з'їзду Комуністичної партії цієї осені, який, як багато хто чекає, надасть йому безпрецедентний третій термін біля керма країни.

Нагадаємо, напередодні візиту Тайвань перекидає вісім винищувачів, а Китай відправляє колони бронетехніки.

У Китаї вже попередили, що якщо літак з Ненсі Пелосі наблизиться до Тайваню, його видавлюватимуть з повітряного простору та навіть застосуватимуть ракети.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини