23 липня 2022, 17:16

Німеччина затримує постачання ЗРК Iris-T SLM до України – ЗМІ

Ще у липні уряд України подав заявку на купівлю 11 комплексів Iris-T SLM у збройової компанії Diehl Defense.

Німеччина затримує постачання ЗРК Iris-T SLM до України – ЗМІ

На початку липня глава уряду ФРН Олаф Шольц запевнив, що постачання оборонного озброєння, яке запитує Україна, почнеться "найближчими тижнями". На календарі остання декада липня, але обіцяна зброя так і не надійшла до Києва.

Виданню Welt вдалося з'ясувати, що постачання гальмуються деякими міністрами німецького уряду.

За інформацією журналістів, 11 липня українська сторона в особі Кабміну подала заявку на придбання 11 ЗРК Iris-T SLM у компанії Diehl Defense.

Через деякий час Мінекономіки Німеччини схвалило цю заявку та передало її на розгляд Федеральної ради безпеки, але за три тижні остаточного рішення так і не було ухвалено.

Засідання ради відбуваються у закритому режимі та у них беруть участь дев'ять міністрів, які відповідають за національну безпеку та зовнішню політику ФРН. У рамках цих засідань рада або не погоджувалась, або погоджувалась з небажанням на постачання зброї в Україну, йдеться у матеріалі.

У статті також зазначається, що Київ хоче безпосередньо закуповувати комплекси Iris-T SLM у вищезгаданої компанії. Вартість однієї системи оцінюється у 140 млн євро.

Раніше Шольц заявив, що швидкість постачання німецької зброї не настільки швидка, тому що Берлін має намір передати Києву найсучасніше озброєння, а також закликав не порівнювати темпи постачання американської та німецької зброї.

Крім того, канцлер Німеччини спрогнозував довгу війну в Україні та зазначив, що у Кремлі ретельно готувалися до агресії проти Української держави.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Артем Малиновский

Останні новини