7 липня 2022, 15:11

Джонсон заявив про відставку з посади прем'єра Великобританії, зазначивши перспективи щодо України

Джонсон продовжить виконувати прем'єрські обов'язки, доки партія не обере собі нового лідера.

Джонсон заявив про відставку з посади прем'єра Великобританії, зазначивши перспективи щодо України

Прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон оголосив, що ухвалив рішення піти з посади глави британського уряду та лідера Консервативної партії, повідомляє ВВС. Джонсон залишиться на своїй посаді та виконуватиме обов'язки голови партії та уряду до осені, доки не буде обрано нового прем'єра.

Процес вибору нового лідера партії має розпочатися зараз, повідомляють британські інформаційні агенції.

У своїй заяві Джонсон пообіцяв, що підтримка України збережеться й обов'язково триватиме "так довго, як потрібно" і, незважаючи на його відставку, закликав Британію стати лідером у Європі за рівнем підтримки Києва.

Британські джерела уточнюють, що спричинили численні скандали, пов'язані з прем'єром.

При цьому експерти зазначають, що статус тимчасового прем'єра, можливо, дозволить йому почуватися вільніше у зовнішній політиці. Враховуючи те, яку роль організатора західної підтримки України Джонсон уже відіграв, можна очікувати на сміливі подальші дії від нього у цьому напрямку.

Незважаючи на загрозу уповільнення швидкості постачання військової та фінансової допомоги Україні, істеблішмент Великобританії так само дотримується північноатлантичного консенсусу щодо підтримки офіційного Києва.

"У Джонсона ще є час до виборів і, що найважливіше, відчуття свободи політичних дій. Це дозволить багаторазово посилити підтримку та збільшити постачання зброї Україні", - зазначають експерти.

У середньостроковій перспективі російський істеблішмент може отримати від Бориса Джонсона набагато більше проблем саме зараз після формальної відставки, ніж до неї, пишуть російські телеграм-канали.

Нагадаємо, Борис Джонсон і французький лідер Еммануель Макрон заявили про настання критичного моменту у війні в Україні та погодилися з необхідністю надання підтримки Києву.

Крім того, Джонсон оголосив про "завершення вечірки вуглеводнів з Росії" та закликав шукати альтернативні джерела постачання.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини