29 червня 2022, 07:50

Фінляндія, Швеція увійдуть до НАТО: протиріччя з Туреччиною врегульовано

Вступ Швеції та Фінляндії до НАТО узгоджений: Туреччина готова забезпечити підтримку вступу до Альянсу.

Фінляндія, Швеція увійдуть до НАТО: протиріччя з Туреччиною врегульовано

Туреччині, Фінляндії та Швеції вдалося подолати суперечності щодо ключових питань, які створюють перешкоди для вступу країн до НАТО. Як поінформували у канцелярії турецького президента, Швеція та Фінляндія беруть на себе зобов'язання не відмовитися від підтримки РПК, YPG та FETÖ. У зв'язку з цим Ердоган заявив про готовність підтримати країни у їхньому намірі вступити до Альянсу.

Відео події публікується на YouTube каналі "Україна 365".

"Туреччина на майбутньому саміті НАТО у Мадриді готова підтримати членство Фінляндії та Швеції до НАТО. Безпосередньо механізм вступу до Альянсу узгоджуватиметься, що займе кілька тижнів, але рішення ухвалено остаточно", - наголосив турецький лідер.

Питання було узгоджено на зустрічі президентів трьох країн. Сприяння з врегулювання протиріч було надано з боку Генсекретаря НАТО Столтенберга.

За досягнутими результатами зустрічі було підписано меморандум. Підписантами виступили міністри закордонних справ трьох держав. Відповідно до документа Фінляндія, Швеція та Туреччина беруть на себе зобов'язання щодо взаємного надання підтримки у разі загрози безпеці.

Раніше повідомлялося, що 18 травня Столтенберг офіційно прийняв від Фінляндії та Швеції заявки на вступ до військового блоку НАТО.

При цьому відомо, що Ердоган поставив жорсткий ультиматум, ухвалення якого забезпечить Швеції та Фінляндії його підтримку щодо вступу до НАТО.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Ольга Пилипенко

Останні новини